Sport29 października 201121:44

Maszyna się zacięła. Unitki poległy

Maszyna się zacięła. Unitki poległy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Po łatwych i wysokich wygranych unitki pod wodzą Remigiusza Trawińskiego musiały dziś uznać w Koninie wyższość miejscowego Medyka i przegrały mecz o mistrzostwo Polski 2:0. Medyk to główny i odwieczny rywal raciborskiej drużyny. Trener Trawiński uważa, że jego dziewczyny zagrały poniżej możliwości.

Nie udał się daleki wyjazd unitek do Konina. Nieoczekiwanie przegrały z miejscowym Medykiem 2 – 0. Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego zagrały dzisiaj słaby mecz. Mimo przewagi w pierwszej połowie i kilku okazji zabrakło zimnej krwi do finalizacji akcji. Natomiast Medyk grał cofnięty i konsekwentnie czekał na okazje do szybkich kontr. Jedna z nich w ostatniej minucie pierwszej odsłony zakończyła się sukcesem. Znakomitej okazji nie zmarnowała zamykająca akcję Marta Woźniak.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Na domiar złego w 60 minucie po złym rozegraniu piłki z naszą bramkarką i niecelnym podaniu Darii Antończyk piłkę przejęły piłkarki Medyka i w sytuacji 2 x 1 podwyższyły wynik na 2 – 0. Strzelczynią gola była Agnieszka Sikora. W 68 minucie za drugą żółta kartkę przedwcześnie pod prysznic udała się Marta Mika. Do zakończenia pozostało niewiele ponad 20 minut i było wiadomo, że o dobry wynik będzie dzisiaj bardzo ciężko. Piłkarki Medyka zwalniały grę i umiejętnie się broniły. Ostatecznie dowiozły bardzo korzystny dla siebie wynik do ostatniego gwizdka sędziny.

W pomeczowej wypowiedzi trener Trawiński podkreślił, że jego drużyna zagrała dzisiaj znacznie poniżej swoich możliwości. Jedną z przyczyn takiej gry było przemęczenie dwoma meczami kadry rozgrywanymi w krótkim odstępnie czasu. Na meczach kadry było 7 naszych piłkarek, a dwie kolejne Bojdova i Landeka reprezentowały w meczach swoje kraje. Na dobrym poziomie zagrały dzisiaj tylko Konsek i Chudzik a to za mało na pokonanie ambitnych koninianek.

Mimo porażki unitki wciąż mają szansę aby zostać mistrzyniami jesieni. Warunek jest jeden zwycięstwo z AZSem Wrocław 11 listopada o godz. 12.00 w Raciborzu. Dwa dni wcześniej piłkarki Unii czeka jeszcze mecz Pucharu Polski w Kluczborku.

Medyk Konin - RTP Unia Racibórz 2 - 0 (1 - 0)

1 - 0 Marta Woźniak 45', 2 - 0 Agnieszka Sikora 60'

RTP Unia: Antończyk - Pawlak, Mika, Konsek - Chudzik, Landeka, Pożerska (Istokova 65'), Bojdova (Leśnik 58') - Żelazko - Chiasa (Wiśniewska 58'), Tarczyńska

źródło informacji: strona www klubu