Sport23 stycznia 201212:50

Krzanowiczanki trzecie na Śląsku

Krzanowiczanki trzecie na Śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Juniorki UKS Krzanowice awansowały do finału Mistrzostw Polski w siatkówce po tym jak zdobyły brązowy medal w finale mistrzostw Śląska. Przez pięć dni w Mysłowicach rywalizowało pięć najlepszych drużyn w naszym regionie. Krzanowiczanki mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

8 stycznia dziewczęta zmierzyły się z gospodyniami z Mysłowic, głównym faworytem imprezy. Mecz zaczyna się od niespodziewanego prowadzenia krzanowiczanek, które bardzo skoncentrowane i bojowo nastawione wychodzą na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymują je do końca prowadząc 1 : 0 w setach.
Następnie kibice zobaczyli jeszcze trzy sety stojące na wysokim poziomie. Każda z drużyn musiała się mocno napracować by zdobyć kolejne punkty. Niestety dla krzanowiczanek wszystkie trzy partie kończyły się zwycięstwem gospodyń.

SV Mysłowice/Chorzów - GS UKS Krzanowice 3:1 (-18,19,18,22)

Następnego dnia Krzanowice zagrały z bielszczankami, z którymi w tym sezonie raz wygrały i dwa razy przegrały. Tylko pierwszy set dziewczęta zagrały poprawnie wygrywając i obejmując prowadzenie, później było już tylko gorzej. Krzanowiczanki popełniały mnóstwo prostych błędów co skrzętnie wykorzystywały przeciwniczki. Oddając przeciwnikowi prawie 50 punktów nie można myśleć o pozytywnym wyniku. W zasadzie krzanowiczanki walczyły same z sobą a nie z przeciwnikiem.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - GS UKS Krzanowice 3:1 (-22,16,14,14)

Trzeci mecz turnieju z Dąbrową Górniczą decydował, która z drużyn zdobędzie brązowe medale Mistrzostw Śląska i będzie reprezentować Śląsk w rozgrywkach ogólnopolskich. Tak jak dwóch poprzednich meczach krzanowiczanki zaczynają bardzo dobrze i po 24 minutach gry wychodzą na prowadzenie. Tego dnia jednak dziewczęta z Krzanowic grały do końca odważnie i bez serii błędów, które często zdarzały się z Mysłowicami a szczególnie z Bielskiem i po trzech setach mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

MKS Dąbrowa Górnicza - GS UKS Krzanowice 0:3 (-22,-20,-18)

Ostatnie spotkanie z najsłabszą drużyną z Jaworzna przypieczętowało awans krzanowiczanek do rozgrywek ogólnopolskich. W tym meczu Krzanowice straciły raptem 31 małych punktów.

MCKiS Jaworzno - GS UKS Krzanowice 0:3 (-12,-10,-9)

Skład: Magdalena Sławik, Barbara Otlik, Sylwia Balcer, Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska, Joanna Swierczek, Magdalena Kuziak - libero, Joanna Staniszewska, Karolina Wittek, Justyna Swierczek.