Sport29 stycznia 201214:51

Dobra forma unitek. Pokonały Słowaczki

Dobra forma unitek. Pokonały Słowaczki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Przygotowująca się do ligowego sezonu RTP Unia Racibórz wygrała pierwszy mecz w 2012 roku, pewnie pokonując słowacką Żylinę 6:1. Piłkarki Unii przez 90 minut kontrolowały wydarzenia na boisku. Już w 3 min. wynik zawodów otworzyła Patrycja Wiśniewska nie miała problemu ze zdobyciem bramki.

Przygotowująca się do ligowego sezonu RTP Unia Racibórz wygrała pierwszy mecz w 2012 roku, pewnie pokonując słowacką Żylinę 6:1. Piłkarki Unii przez 90 minut kontrolowały wydarzenia na boisku. Już w 3 min. wynik zawodów otworzyła Patrycja Wiśniewska, która będąc w dogodnej pozycji w polu karnym nie miała problemu ze zdobyciem bramki. W 13 min. ładnym strzałem w długi róg rezultat podwyższyła Natalia Chudzik. W kolejnych minutach Unia nadal miała przewagę, ale ambitnie grające słowaczki nie pozwoliły do końca pierwszej połowy wbić sobie kolejnych bramek. W drugiej odsłonie gdy rywalki bardziej opadły z sił przewaga raciborzanek była już niepodzielna. Na 3 - 0 wynik podwyższyła w 60 min. wprowadzona po przerwie, Chinasa. Kolejny gol, to trafienie Patrycji Pożerskiej (66 min.), która ośmieszyła defensywę Żyliny. Do końca meczu z kilku dogodnych sytuacji jakie wypracowały mistrzynie Polski, udało się wykorzystać dwie. W 75 min. Chinasa dostała idealne podanie w pole karne i plasowanym strzałem zdobyła piątą bramkę. Wynik meczu ustaliła minutę później Patrycja Wiśniewska. Żylina honorowe trafienie zdobyła po praktycznie jedynej kontrze jaką ten zespół przeprowadził w drugiej połowie. Z powodu drobnych kontuzji w naszej drużynie nie zagrały Agata Tarczyńska, Alicja Pawlak i Karolina Wieczorek, a chorba zmogła Annę Żelazko.

28 stycznia 2012 (sobota) godz. 12.00 Kravare (Czechy) - boisko ze sztuczną nawierzchnią.

RTP Unia Racibórz - MSK Żylina 6 - 1 (2 - 0)

bramki: 1 - 0 Wiśniewska 3', 2 - 0 Chudzik 13', 3 - 0 Chinasa 60', 4 - 0 Pożerska 66', 4 - 1 Randola 71', 5 - 1 Chinasa 75', 6 - 1 Wiśniewska 77'

RTP Unia: Antończyk do 30', Janeczek do 60', Wilk do 90' - Leśnik, Mika, Konsek - Chudzik, Pożerska, Górnicka, Istokova (Bojdova 46') - Krupa (Sosnowska 46') - Wiśniewska, Jaszek (Chinasa 46')