Rafakowcy na stokach
Wspaniałe widoki gór i wymarzona pogoda towarzyszyły jubileuszowym X Mistrzostwom Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim w Szczawnicy. W tegorocznej imprezie uczestniczyła rekordowa liczba zawodników, w tym reprezentacja Rafako.
Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w dniach 7-11 stycznia w Szczawnicy. Do startu w zawodach zgłosiło się 46 drużyn z firm związanych z branżą energetyczną z całej Polski. Tradycyjnie co roku inne przedsiębiorstwo jest oficjalnym organizatorem mistrzostw. Tym razem była nim Fabryka Kotłów RAFAKO S.A. z Raciborza. - Cieszymy się, że było nam dane organizować jubileuszową edycję imprezy. Bardzo nam na tym zależało, zwłaszcza, że w tym roku i my obchodzimy jubileusz 60-lecia istnienia – mówi Piotr Karaś, kierownik Zespołu Promocji Produktu z RAFAKO S.A., odpowiedzialny za organizację mistrzostw.
W jubileuszowej edycji imprezy wzięło udział prawie 300 osób. Narciarze rywalizowali ze sobą na stoku Szafranówki. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Marek Gralec, prezes Rady Głównej Federacji Sportowej "Energetyk".
- Tegoroczna trasa przejazdu zawodników była dosyć trudna i wymagająca, ale też bardzo ciekawa. Jednak najważniejsza jest atmosfera, w jakiej rozgrywają się zawody. Można o niej mówić w samych superlatywach. Przedsięwzięcie jest okazją do integracji naszej branży nawiązania pozytywnych relacji z ludźmi z całej Polski, często nawet przyjaźni. Ma to bardzo dobry wpływ na późniejsze kontakty na gruncie zawodowym – mówi Krzysztof Matysek z RAFAKO S.A., który niemal od samego początku startuje w zawodach. Od wielu lat jest też kapitanem zakładowej drużyny narciarzy. Tym razem prowadzona przez niego drużyna w generalnej klasyfikacji zajęła 6 miejsce (na 46). W zestawieniu indywidualnym w kategorii wiekowej M3 zdobył 5 miejsce (na 46). - W zawodach mogą startować wszyscy, bez względu na to, czy dopiero uczą się jeździć na nartach, czy też jeżdżą profesjonalnie. Chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę w dobrym towarzystwie – mówi Bogusław Kowalski z drużyny RAFAKO S.A.
- Od początku startujemy w zawodach. Zawsze zajmowaliśmy miejsca w czołówce klasyfikacji. Tym razem nasza drużyna była nieco osłabiona, ale zawodnicy spisywali się dzielnie - mówi Henryk Chrobak z firmy Enion o/ Bielsko – Biała, jednocześnie hetman Zbójeckiego Cechu Energetyków Polskich, nieformalnej organizacji koleżeńskiej, zrzeszającej osoby związane z branżą. Wystawiona przez firmę drużyna zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. - Impreza zorganizowana była rewelacyjnie. Takie przedsięwzięcia są bardzo potrzebne, ponieważ integrują branżę. Służy to nie tylko nam, pracownikom różnych firm, ale także konsumentom. Im lepiej będziemy umieli porozumieć się między sobą, tym lepszy będzie efekt naszej współpracy – dodaje Henryk Chrobak. - To jedynie słuszna impreza w całym wszechświecie – żartuje Andrzej Warachim reprezentujący firmę UESA Polska, wiceprezes Zbójeckiego Cechu Energetyków Polskich.
- Już kolejny raz startuję w tych mistrzostwach. Za każdym razem przyciąga mnie tu wspaniała atmosfera zawodów, spotkania braci energetycznej. Uczestnicy tworzą niezapomniany klimat. U wszystkich widać ducha sportowej rywalizacji, a jednocześnie na stoku jeden drugiemu pomaga. Trzeba pamiętać, że na co dzień pracujemy zawodowo a narciarstwo jest dla nas zupełnie amatorskim zajęciem, formą spędzenia wolnego czasu. Wśród nas są ludzie, którzy dopiero uczą się jeździć jak i tacy, którzy robią to już wyczynowo. Wszyscy jednak próbują swych sił i przede wszystkim dobrze się bawią – mówi Elżbieta Podolska startująca w drużynie EnergiaPro o/ Jelenia Góra, która zwyciężyła w kategorii K2, była też najszybszą zawodniczką wśród wszystkich startujących kobiet.
Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie im nagród odbyło się podczas uroczystego bankietu. Jednak nie tylko najszybsi zawodnicy zostali wyróżnieni. Także ci, podobno, najbardziej pechowi, którzy zajęli 13 miejsca wśród kobiet i mężczyzn. To właśnie im Zespół Elektrowni Wodnych S.A. w Niedzicy ufundował nagrody pocieszenia, które osobiście wręczył im przedstawiciel firmy, Krzysztof Kowalski.
Osobą, która od samego początku związana jest z zawodami jest Włodzimierz Szymerski, właściciel firmy Szymerski Travel, odpowiedzialnej za organizacyjną stronę przedsięwzięcia. - To ogromne wyzwanie. Przygotowania do tegorocznej imprezy rozpoczęliśmy już 8 miesięcy temu. Z doświadczenia wyniesionego z poprzednich edycji wiem, że zawody cieszą się dużym zainteresowanie uczestników. Stąd jako bazę noclegową wybraliśmy hotel „Hutnik”, który dysponuje miejscem dla 250 osób. Jednak zgłoszenia napływały do ostatniej chwili i przyszło ich znacznie więcej. Nie chcieliśmy rozdzielać ludzi po różnych ośrodkach. Dzięki dostawkom w pokojach udało się nam wszystkich pomieścić. Najważniejsze, że mogliśmy jeść posiłki, bawić się i biesiadować pod jednym dachem – mówi Włodzimierz Szymerski.
Okrągły jubileusz jest też okazją do wspomnień o początkach imprezy. - Zaczęło się w Elektrociepłowni Kawęczyn, gdzie prowadziłem sekcję narciarską. Organizowaliśmy dla pracowników rodzinne wyjazdy w góry. Rozgrywaliśmy tam zawody, głównie dla dzieci. I tak zaczęło się to rozkręcać. Aż w końcu padła propozycja, by włączyć w to także inne warszawskie elektrociepłownie – wspomina Stanisław Ochniewicz, emerytowany już pracownik EC Kawęczyn, pomysłodawca mistrzostw w narciarstwie alpejskim dla energetyków. Idea przedsięwzięcia spotkała się z odzewem całej branży. - Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy obchodzić kolejne jubileusze i bawić się tak wspaniale, jak w tym roku! - zgodnie mówili uczestnicy mistrzostw.
Organizatorzy X Mistrzostw Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim:
Fabryka Kotłów RAFAKO S.A., Federacja Sportowa „Energetyk”, Szymerski Travel. W komitecie honorowym zawodów zasiedli Wiesław Różacki, prezes RAFAKO S.A. oraz Marek Gralec, prezes Rady Głównej Federacji Sportowej „Energetyk”. Komitet organizacyjny tworzyli Piotr Karaś i Janusz Rydzak z RAFAKO S.A. oraz Włodzimierz Szymerski z firmy Szymerski Travel. Sekretariat zawodów prowadzili Anna Kocoń-Śliwa oraz Piotr Śliwa.
Klasyfikacja:
Zwycięzcy X Mistrzostw Polski energetyków w narciarstwie alpejskim oraz zawodnicy RAFAKO S.A., którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce:
Zawodnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: 1. - do 35 lat, 2. - od 35 do 50 lat i 3. - powyżej 50 roku życia.
Najlepsze zawodniczki:
Kategoria K3:
Kobiety: Kategoria K3:
1. Henryk Ostrowska, Enion S.A. o/Bielsko-Biała
2. Beata Juszczak, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.
3. Emilia Sziller, EnergiaPro S.A. o/Wrocław
...
5. Janina Lipińska, RAFAKO S.A.
6. Regina Kolos, RAFAKO S.A.
10. Alina Piechula, RAFAKO S.A.
Kategoria K2:
1. Elżbieta Podolska , EnergiaPro S.A o/Jelenia Góra
2. Anna Durak, Enion S.A. o/Kraków
3. Justyna Nowak, PKE Katowice
Kategoria K1:
1. Aleksandra Ligęza, PKE Katowice
2. Alicja Prasol, EnergiaPro S.A. o/Jelenia Góra
3. Gabriela Sołtys, PKE Katowice
...
10. Iwona Sarniak, RAFAKO S.A.
Najlepsi zawodnicy:
Kategoria M3:
1. Andrzej Jatkowski, Enion S.A. o/Kraków
2. Remigiusz Zachara, Enion S.A. o/Kraków
3. Zygmunt Binda, Enion S.A. o/Bielsko-Biała
...
5. Krzysztof Matysek, RAFAKO S.A.
Kategoria M2:
1. Bartłomiej Kowalski, INNSOFT Sp.z o.o.
2. Marcin Kaszyca, PKE Katowice
3. Roman Sieroń, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.
Kategoria M1:
1. Łukasz Rzeszutko, PKE Katowice
2. Zbigniew Chorąży, EnergiaPro S.A. o/Jelenia Góra
3. Adam Buziszak, Enion S.A. o/Kraków
Najlepsze drużyny:
1. PKE Katowice
2. Enion S.A. o/Bielsko- Biała
3. Eiono S.A. o/Kraków
4. EnergiaPro S.A. o/Jelenia Góra
5. EnergiaPro S.A. o/Wałbrzych
6. Fabryka Kotłów RAFAKO S.A. w Raciborzu
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany