Sport5 maja 201214:31

Niecelność Kukiełki przyczyną porażki

Niecelność Kukiełki przyczyną porażki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotnie przedpołudnie, w ramach 16. kolejki spotkań II grupy trampkarzy starszych, na boisku przy Srebrnej naprzeciw siebie stanęły ekipy Unii oraz Cyprzanowa. Mecz stał na dość dobrym, poziomie. Stroną przeważającą byli goście. Gospodarze w ostatniej minucie przestrzelili karnego.

Pierwsza połowa meczu XVI kolejki trampkarzy starszych od pierwszego gwizdka przebiegała pod dyktando gości z Cyprzanowa. Już w 4. minucie po strzale Patryka Rudzioka kończący akcję prawą flanką objęli prowadzenie. Szybko zdobyta bramka pozwoliła im kontrolować przebieg dalszych wydarzeń. Młodzi Unici z kolei dwoili się i troili, by zdobyć wyrównującego gola. Dwukrotnie byli naprawdę blisko, lecz na ich drodze stanął bramkarz gości Adam Kramarczyk. Dalsze starania ekipy gospodarzy szły na marne, gdyż dobra gra defensywy Cyprzanowa radziła sobie z ich atakami. Mało tego. W ostatniej minucie pierwszej połowy gracze gości zaprezentowali kopię sytuacji z czwartej minuty. Znów rozegrali akcję na prawej flance, po czym posłali piłkę w pole karne Unii, a tam Patryk Rudziok umieścił ją w siatce. 0:2 i gwizdek na przerwę.

Druga połowa to usilne ataki gospodarzy, którym udało się w kilku momentach zepchnąć gości do defensywy. Niewiele jednak z tego wyniknęło, gdyż obrona przyjezdnych radziła sobie z atakami raciborzan perfekcyjnie. W 46. minucie przyjezdni po strzale Dominika Chorego mogli podwyższyć prowadzenie. Zawodnik ten oddał strzał z około dwudziestu metrów. Piłka zmierzała wprost „za kołnierz” bramkarza Unii, lecz ostatecznie wylądowała na poprzeczce. Chwilę później miejscowym udało się zdobyć bramkę kontaktową. Piłkę w siatce umieścił Krzysztof Kukiełka. Wraz z kolejnymi nieubłagalnie upływającymi minutami drugiej połowy gospodarze coraz częściej gościli pod bramką Cyprzanowa, lecz niewiele z tego wynikało. Gości byli z kolei nastawieni na grę z kontry, co w kilku sytuacjach mogło zakończyć się bramką, ale zawodnikom Cyprzanowa zabrakło nieco celności. Końcówka meczu należała bezsprzecznie do ekipy gości, która kilkukrotnie zagroziła bramce Tomasza Furgoła. W ostatniej minucie zwycięstwo i zdobycie kompletu punktów przez zespół gości zawisło na włosku. W polu karnym sfaulowany został jeden z zawodników gospodarzy. Arbiter wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Adama Kramarczyka. Do piłki podszedł Krzysztof Kukiełka i uderzył mocno, lecz niecelnie. Natychmiast po tym sędzia zakończył spotkanie, w którym Unitom zdecydowanie brakowało celności.

KP Unia Racibórz – LKS Cyprzanów 1:2 (0:2)

4’ Patryk Rudziok 0:1
35’ Patryk Rudziok 0:2
49’ Krzysztof Kukiełka 1:2

KP Unia: Tomasz Furgoł – Szymon Wierzbicki, Eryk Walecki, Łukasz Ekiert (kpt.), Dawid Czorniczek, Mateusz Kurzeja, Mateusz Opala, Kukiełka Krzysztof, Eliasz Ziętek, Patryk Kyrcz, Kamil Gołek
Rezerwa: Dominik Wielgus, Kacper Lara, Paweł Piekarz, Mateusz Trzeciak, Tomasz Widok, Dawid Fojcik, Kacper Korczok; TRENER: Szymon Kubów

LKS Cyprzanów: Adam Kramarczyk – Michael Dokupil, Patryk Rudziok, Szymon Wittek, Dominik Chory, Patryk Ploch, Dawid Kubisz, Jacek Kasza, Denis Grud (kpt.), Sebastian Wieczorek, Szymon Kubik,
Rezerwa: Kacper Suliga, Rafał Kubik; Kierownik drużyny: Matthäus Chory

Spotkanie sędziował: Paweł Guział