Sport26 maja 201222:33

Wygrana Ikara. Oszustwo Boguszowic

Wygrana Ikara. Oszustwo Boguszowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Mecz 19. kolejki trampkarzy starszych pomiędzy UKS Ikar Racibórz a KS Górnik Boguszowice miał wszystko to, czego od dobrego spotkania można wymagać. Lecz co z tego. Spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower. W ekipie Górnika wystąpił nieuprawniony zawodnik pod innym nazwiskiem.

Gdy jeszcze nic nie było wiadomo w sprawie oszustwa ekipy gości oba zespoły na boisku przy Wyszyńskiego dawały z siebie wszystko. Pierwszy gola zdobyli goście. Piłkę w siatce umieścił w 13. minucie Sebastian Ciosek vel Mateusz Chmiel, gracz, który jak okazało się w przerwie nie był uprawniony do gry w zespole Boguszowic. Wracając jednak do wydarzeń na murawie. Gospodarze od straty gola dawali z siebie wszystko. Dążyli do wyrównania, które udało im się osiągnąć za sprawą Maksymiliana Frydrycha. Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ już zmianie. Po gwizdku sędziego na przerwę trener gospodarzy poprosił o ponowne sprawdzenie kilku zawodników z drużyny przeciwnej. Przyjezdni, dobrze wiedząc o tym, że w ich szeregach jest gracz nieuprawniony do gry, złożyli taką samą prośbę odnośnie graczy gospodarzy. W przerwie arbiter Paweł Front miał więc dużo pracy, lecz sprawdził wszystko dokładnie odnajdując gracza wstawionego „na lewo”. Do drugiej połowy goście przystąpili w dziesięcioosobowym składzie.

Było to widoczne, gdyż gracze Ikara starali się przejąć inicjatywę, lecz to gospodarze, którzy już z pewnością wiedzieli, że nawet jeśli wygrają to punkty zostaną im odebrane, zdobyli gola. Piłkę w siatce umieścił Szymon Dziadosz. Potem gole zdobywali już tylko gospodarze. W 50. minucie Kamil Koczor, cztery minuty później Ignacy Bajsarowicz, a wynik w 61. minucie ustalił Maksymilian Frydrych.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem 4:2 UKS Ikar Racibórz, lecz zostanie zweryfikowane jako walkower 4:0 dla Raciborzan. Niepojętym wydaje się to, by w lidze trampkarzy, gdzie tak naprawdę wynik jest sprawą drugorzędną wstawiać nieuprawnionego zawodnika. Widać, dla niektórych to chleb powszedni. Być może wprowadzenie wysokich kar finansowych i dyscyplinarnych włącznie z odsunięciem od prowadzenia zespołów na długie lata, dla działaczy świadomie poświadczających nieprawdę coś by zmieniło. Ale, czy ktoś się na to zdecyduje?

UKS Ikar Racibórz – KS Górnik Boguszowice 4:2 (1:1) [powinien zostać zweryfikowany jako walkower 4:0]

0:1 13’ Sebastian Ciosek [pod tym nazwiskiem wystąpił nieuprawniony Mateusz Chmiel]
1:1 29’ Maksymilian Frydrych
1:2 46’ Szymon Dziadosz
2:2 50’ Kamil Koczor
3:2 54’ Ignacy Bajsarowicz
4:2 61’ Maksymilian Frydrych

UKS Ikar: Marek Cyganek – Szymon Pasternak, Krzesimir Szulc, Bartosz Trębacz, Kacper Jaromin (36. Rafał Bąbol), Daniel Łątkowski (20. Kamil Koczor), Wiktor Żurek, Maksymilian Frydrych, Mateusz Trzęsiński (kpt.), Szymon Trzeciakowski (60. Nataniel Wybraniec), Ignacy Bajsarowicz
Pozostali rezerwowi: Piotr Tatarczuk
TRENER: Tomasz Trzęsiński
Kierownik drużyny: Marek Żurek

Górnik Boguszowice: Paweł Szulc – Szymon Szwabowski, Rafał Fuchs, Damian Winkler, Szymon Dziadosz, Sebastian Ciosek [nieuprawniony Mateusz Chmiel], Sławomir Nachlik (kpt.), Krystian Roskowicz, Mateusz Oleś, Patryk Czajka (36. Paweł Sobik), Remigiusz Żelazny