Sport11 sierpnia 201214:04

Slovan Bratysława pokonany

Slovan Bratysława pokonany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Punktualnie o godzinie 11. w sobotnie przedpołudnie na Stadionie Pasienka w Bratysławie szkocka sędzia Morag Pirie rozpoczęła mecz pomiędzy RTP Unią Racibórz a ŠK Slovan Bratislava. Unitki nie dały szans ekipie Slovana, choć miejscowe miały kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Unitek. Hat-tricka skompletowała Chinasa Okoro Gloria.

Początkowo oba zespoły prowadziły grę na rozeznanie przeciwnika. Lecz już po chwili to gospodynie turnieju kwalifikacyjnego ruszyły do ataku nacierając na defensywę Unii. Raciborzankom udało się na szczęście uniknąć szybkiej straty gola, by po chwili odpowiedzieć pięknym za nadobne, czyli atakiem.
W 5. minucie Unitki wywalczyły pierwszy w tym meczu rzut rożny. Mocno bita piłka trafiła do Patrycji Wiśniewskiej, a ta nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarki Slovana. Asystę przy tym trafieniu zaliczyła Natalia Chudzik. Trafienie to z pewnością dodało Raciborzankom wiary w siebie i w swe umiejętności.

Strata gola podziałała mobilizująco na zespół z Bratysławy. Zawodniczki tej drużyny, a dokładnie Šušková próbowała przedostać się na połowę Unitek, lecz Natalia Chudzik zatrzymała ją w sposób nieprzepisowy. Niestety dla Slovana rzut wolny nie zagroził bramce Darii Antończyk. Po chwili po raz kolejny gorąco było pod bramką Korenčiovej, lecz Agata Tarczyńska trafiła jedynie w słupek. W 10. minucie po raz pierwszy bramce zespołu z Bratysławy zagroziła Chinasa, lecz z powodu jej pozycji spalonej sędzina Morag Pirie przerwała grę. Chwilę później ta sama zawodniczka powiększyła prowadzenie raciborskiego zespołu pewnie pokonując bramkarkę Slovana. Zawodniczki Katariny Paxnerovej także próbowały podchodzić pod bramkę Darii Antończyk, lecz dobra gra defensywy powodowała, że niewiele osiągały. Owszem, kilkurotnie wywalczyły rzuty wolne, lecz ich wykonanie nie zagrażało bramce raciborzanek.

20. minuta. Kolejny rzut rożny dla Unii. Dośrodkowywała Alicja Pawlak, lecz tym razem Słowaczki nie miały problemów z wybiciem dośrodkowania, po czym po raz kolejny spróbowały atakować. W tym okresie meczu gospodynie miały momentami duże problemy z przedostaniem się poza linię oznaczającą połowę boiska. Raciborzanki ciągle atakowały, lecz miejscowe radziły sobie z odparciem ich kolejnych ataków.
Unitki wykonywały za to bardzo często rzuty rożne. Dośrodkowania Alicji Pawlak lub Natalii Chudzik były dość dobre, lecz zawodniczki Slovana nie miały już problemów z wybiciem dośrodkowanej futbolówki. Mimo to stroną przeważającą była ekipa z Polski. Po dwóch kwadransach pierwszej połowy zawodniczki ze Słowacji oddały strzał na bramkę Unii, lecz piłka po uderzeniu Feckovej minęła cel, jakim była bramka Unii.
Odpowiedź RTP mogła być natychmiastowa. Swą szansę otrzymała Ivana Bojdová, lecz bramkarka Bratysławy nie miała problemów z obroną jej strzału. W kolejnych upływających minutach raciborzanki starały się podejść pod bramkę Slovana, lecz gospodynie nauczone stratą dwóch bramek, coraz lepiej odpierały ataki Polek. Niestety, jak to zwykle bywa w meczach o wysoką stawkę w końcówce pierwszej połowy zaostrzyła się gra. Sędzina musiała przerywać grę co chwilę, gdyż co rusz zawodniczka którejś z drużyn została ostro potraktowana przez przeciwniczkę.

W 38. minucie mógł paść trzeci gol dla Unii, lecz gra z powodu pozycji spalonej Chinasy, do której trafiła piłka, została przerwana. Odpowiedź Slovana była natychmiastowa. Starały się zagrać z kontry, lecz ta została pewnie przerwana przez defensywę Unii, która sama spróbowała wyprowadzić atak. Bez powodzenia. Ostatnie minuty były zdecydowanie bardziej wyrównane, aniżeli początek meczu, ale bramki dla żadnego z zespołów nie padły. Dobrą okazję do zdobycia trzeciego gola miała Patrycja Pożerska, lecz jej strzał w doliczonym czasie gry poszybował obok bramki. Chwilę później sędzina zaprosiła oba zespoły na kwadrans odpoczynku.

Już w drugiej minucie drugiej połowy raciborzanki na sprawą Agaty Tarczyńskiej miały dogodną szansę do zdobycia trzeciego gola. Bramkarka Slovana obroniła strzał. Na tym Unitki nie poprzestały. Zepchnęły gospodynie do defensywy, lecz już po chwili ich ataki zostały przerwane przez pozycję spaloną Chinasy.
Kolejne uciekające minuty to próby ataków gospodyń. W 51. minucie jeden z takich ataków został przerwany przez Martę Mikę, za co ukarana została żółtym kartonikiem. Chwilę później zawodniczki Bratysławy wywalczyły rzut rożny, lecz jego wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Nie minęło wiele czasu, a akcja przeniosła się pod bramkę Słowaczek, gdzie Unitki wykonywały korner. Dobre dośrodkowanie Natalii Chudzik trafiło do Chinasy, która nie miała problemów z pokonaniem bramkarki Slovana, podwyższając wynik na 3:0.

Podrażnione stratą trzeciej bramki Słowaczki próbowały zdobyć chociaż jednego gola, lecz aby to osiągnąć musiały wpierw przejść przez dobrze dysponowaną linię defensywy raciborskiej Unii, a to nie należało ani do łatwych ni przyjemnych zadań. Nie dość, że raciborzanki dobrze broniły, to także nadal atakowały. Dobrą szansę miała Patrycja Pożerska, lecz jej strzał po raz kolejny poszybował obok słowackiej bramki.
Miejscowe nie składały broni. Po raz kolejny próbowały dostać się pod bramkę raciborskiego zespołu, lecz Feckova w czasie podania znajdowała się na pozycji spalonej, przez co gra została przerwana. Unitki nie miały za to problemów z podchodzeniem pod pole karne przeciwniczek. Te natomiast grały dość twardo, przez co co chwilę sędzina musiała przerywać grę. Po jednym z fauli dośrodkowanie Alicji Pawlak trafiło do Patrycji Pożerskiej, lecz ta po raz kolejny przestrzeliła.

68. minuta meczu. Kolejny rzut rożny dla Unii. Natalia Chudzik dośrodkowywała, lecz gra została przerwana z powodu pozycji spalonej Chinasy. Mimo to Unia zdecydowanie była stroną przeważającą, co mogło być dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami. Chwilę później raciborski zespół wywalczył kolejny rzut wolny. Strzał Pożerskiej nie sprawił jednak większych problemów bramkarce Slovana. Dosłownie sześćdziesiąt sekund później podopieczne Katariny Paxnerovej miały idealną sytuację do zdobycia gola, lecz strzał po raz kolejny był niecelny. Spotkanie w tym okresie było wyrównane niczym pojedynek bokserki – cios za cios. W odpowiedzi na sytuację Slovana raciborzanki wypracowały dogodną sytuację, ale Dominika Sýkorová oddała strzał, który bramkarka Bratysławy sparowała na rzut rożny. Dośrodkowanie Alicji Pawlak trafiło do jednej z Unitek, lecz jej strzał został zablokowany przez przeciwniczkę.

76. minuta. Dobra okazja Šuškovej. Bramkarka Unii, która do tej pory miała raczej mało pracy, popisała się dobrą obroną tego strzału. W odpowiedzi Unitki wyprowadziły kontrę, która o mały włos a zakończyła by się zdobyciem kolejnego gola. Na siedem minut przed końcem meczu raciborski zespół wywalczył kolejny rzut rożny. Dośrodkowanie Alicji Pawlak trafiło do Marty Miki, a ta nie miała większych problemów z pokonaniem bramkarki Bratysławy, podwyższając wynik na 4:0.

W końcówce meczu do ataku ruszyły zawodniczki Slovana, by zdobyć chociaż gola honorowego. Ich atak został przerwany przez Natalię Chudzik, która ukarana została żółtą kartką za to przewinienie. Strzał z rzutu wolnego został zablokowany, po czym piłka opuściła boisko przekraczając linię końcową. Dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia, a strzał z dystansu minął bramkę. Odpowiedź Unitek była nie dość że natychmiastowa, to jeszcze zabójcza. Piłka trafiła do Chinasy, a ta bez problemów pokonała bramkarkę Slovana Bratysława, kompeltując tym samym hat-tricka. Asystę przy tym trafieniu zapisać należy Natalii Chudzik. Niedługo potem sędzina zakończyła to jednostronne spotkanie. Unia wygrywając swój mecz inauguracyjny w Turnieju Eliminacyjnym Ligi Mistrzyń dała sygnał pozostałym zespołom w grupie, że w starciu z ekipą z Raciborza nie będzie taryfy ulgowej.

RTP Unia Racibórz - ŠK Slovan Bratislava 5:0 (2:0)

5' 1:0 Patrycja Wiśniewska
11' 2:0 Chinasa Okoro Gloria
54' 3:0 Chinasa Okoro Gloria
85' 4:0 Marta Mika
90' 5:0 Chinasa Okoro Gloria