Sport13 sierpnia 201215:13

Unia coraz bliżej 1/16 finału

Unia coraz bliżej 1/16 finału - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W drugim spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzyń ekipa z Raciborza zmierzyła się z ŽFK Ekonomistem Nikšić. Faworytem spotkania zdecydowanie były podopieczne Remigiusza Trawińskiego, nie mogły jednak zlekceważyć przeciwnika. Po raz kolejny zdobyciem trzech bramek popisała się Chinasa.

Początek meczu zdecydowanie należał do Unitek, które od początku ruszyły do ataku i już w drugiej minucie spotkania za sprawą strzału Chinasy miały okazję do objęcia prowadzenia. Unitka posłała jednak piłkę obok bramki. Nie minęło wiele czasu, a raciborzanki wypracowały kolejne sytuacje. Próbowały między innymi Tarczyńska, Leśnik, Chinasa i Sýkorová, lecz wszystkie te strzały nie sprawiały problemów bramkarce Ekonomista. Kolejne minuty nadal pokazywały dominację Unii, lecz ciągle brakowało dobrego zakończenia w postaci gola.

W 12 minucie meczu zespół Ekonomista przekroczył linię połowy boiska po raz drugi w poniedziałkowym, spotkaniu, lecz niewiele z ich ataku wyszło, gdyż Daria Antończyk pewnie złapała strzał zawodniczki z Czarnogóry. Unitki natychmiast przejęły piłkę i przeniosły akcję na połowę przeciwnika, gdzie Agata Tarczyńska oddała strzał na bramkę, lecz został on zablokowany przez defensorkę przeciwnika. Unia ciągle przeważała. Kilka minut po strzale Tarczyńskiej na strzał zdecydowała się Pożerska, ale i ona nie miała szczęścia, po chwili zawodniczka ta powtórzyła strzał, ale efekt i tym razem był podobny. Nie minęło wiele czasu, a Agata Tarczyńska zdecydowała się na kolejny strzał. Tym razem potwierdzenie znalazło powiedzenie do trzech razy sztuka. Raciborzanka pokonała bramkarkę Ekonomista, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Nie mineło wiele czasu, a Katarina Ištóková podwyższyła prowadzenie Unitek. Wtedy było już pewne, że zespół z Czarnogóry tego meczu nie wygra. Bramki w pierwszej połowie zdobywały jeszcze Chinasa w 25 minucie, oraz Tarczyńska na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy spotkania.

Drugą połowę Unitki rozpoczęły z podobnym animuszem jak pierwszą. Nie minęło wiele czasu, a piłkę w siatce przeciwnika umieściła Dominika Sýkorová, podwyższając i tak już pewne prowadzenie raciborzanek. Po kilku minutach kolejne trafienie zapisane zostało na koncie Chinasy i wynik brzmiał już 6:0, w związku z czym Ekonomist mógł zapomnieć o dobrym wyniku w tym spotkaniu. Mimo upływających minut Unitki nie rezygnowały ze strzelania kolejnych bramek. Dokonała tego na dziewiętnaście minut przed końcem meczu Chinasa podwyższając na 7:0, oraz kompletując kolejnego hat-tricka w Turnieju Eliminacyjnym Ligi Mistrzyń. Zawodniczki Ekonomista zostały rozbite, lecz nie rezygnowały ze zdobycia choćby gola honorowego. Dokonała tego w 89 minucie Krivokapić, kapitan zespołu z Czarnogóry. Gol ten nie zmienił co prawda nic w wyniku poniedziałkowego spotkania. Mało tego raciborzanki miały jeszcze okazję do zdobycia kolejnego gola, lecz Dominika Sýkorová  przestrzeliła.

Zwycięstwo w drugim meczu grupowym eliminacji, znacznie przybliżyło podopieczne Remigiusza Trawińskiego do 1/16 finału. Jeśli powiedziało się już zarówno A jak i B wypadałoby zakończyć eliminacje wysokim C pokonując równie wysoko Bobruichankę. Nie będzie to jednak prostym zadaniem.

RTP Unia: 1. Daria Antończyk - 4. Hanna Konsek, 2. Natasza Górnicka (56, 20. Aleksandra Sosnowska), 11. Donata Leśnik - 66. Patrycja Wiśniewska (46, 13. Karolina Wieczorek), 27. Patrycja Pożerska, 21. Alicja Pawlak (46, 22. Katarzyna Krupa), 29. Dominika Sýkorová, 19. Katarina Ištóková - 15. Gloria Chinasa Okoro, 9. Agata Tarczyńska.

Ekonomist: 12. Marija Žižić - 6. Tatjana Đurković, 17. Jovana Mrkić, 9. Irena Bjelica, 16. Andrea Vidić (86, 3. Ivana Ivastanin) - 18. Jelena Sturanović (72, 8. Sanja Nedić), 10. Milica Vulić, 22. Darija Đukić, 14. Jasna Đoković (59, 4. Nikolina Burić) - 7. Ivana Krivokapić, 11. Armisa Kuć

RTP Unia Racibórz - ŽFK Ekonomist Nikšić 7 - 1 (4 – 0)

Agata Tarczyńska 18', 43', Katarina Ištóková 20', Gloria Chinasa Okoro 25', 58', 71', Dominika Sýkorová 52' - Ivana Krivokapić 89'

Opracowano na podstawie relacji live ze strony uefa.com

Aktualności28 września 202412:23

Raport 998. Pożary w Pogrzebieniu i Raciborzu. Zalana piwnica w Krzanowicach

Raport 998. Pożary w Pogrzebieniu i Raciborzu. Zalana piwnica w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Sport29 września 202420:26

0

W trakcie weekendu pod dostatkiem było sportowych emocji. Przede wszystkim postarali się o nie piłkarze z regionu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

Aktualności30 września 202417:44

M. Woś: w głowie mi się nie mieści, jak można tak szkodzić Raciborzowi

M. Woś: w głowie mi się nie mieści, jak można tak szkodzić Raciborzowi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19

Polityk Zjednoczonej Prawicy, były wiceminister sprawiedliwości, spotkał się dziś, 30.09., z mediami przed siedzibą Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Temat dotyczył zagrody żubrów w Raciborzu-Brzeziu. W opinii Wosia ludzie Platformy Obywatelskiej szkodzą regionowi i miastu.

Aktualności30 września 202410:46

Policjanci i strażacy oddawali krew

Policjanci i strażacy oddawali krew - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Styl życia28 września 202405:47

Bernert i jego syn. Czwartkowe spotkanie z historią w Muzeum

Bernert i jego syn. Czwartkowe spotkanie z historią w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Muzeum w Raciborzu/Mirosław Kościelniak
Sport29 września 202422:30

Koszykówka. Porażka RKK AZS Racibórz na inaugurację sezonu [FOTO i WIDEO]

Koszykówka. Porażka RKK AZS Racibórz na inaugurację sezonu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielne popołudnie, 29 września, koszykarki RKK AZS Racibórz zainaugurowały sezon 2024/2025 II ligi koszykówki kobiet meczem przeciwko AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice.