Sport9 września 201216:26

Grad goli w derbach Raciborza

Grad goli w derbach Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W III kolejce rozgrywek juniorów starszych grupy B2 na boisku w Markowicach doszło do raciborskich derbów. Naprzeciw siebie stanęły ekipy gospodarzy i Wichru Płonia. Oba zespoły zagrały na dobrym poziomie. Goście przystąpili do meczu z kadrą dziesięciu zawodników. Zobacz fotorelację ze spotkania.

Początek spotkania ułożył się lepiej dla gości. Choć to gospodarze od pierwszego gwizdka atakowali, to właśnie gracze Płoni jako pierwsi zdobyli gola. W polu karnym przeciwnika faulowany był jeden z graczy Wichru. Rzut karny na gola zamienił Adam Bohonos. Od tej pory gracze Adriana Buchty usiłowali doprowadzić do wyrównania. Bezskutecznie. Dwie idealne sytuacje miał Łukasz Solich, lecz przestrzelił. Dopiero w 23. minucie zawodnik ten wykorzystał swą trzecią próbę zdobywając gola wyrównującego. Od tej pory gracze gospodarzy przycisnęli zawodników Płoni. Dzięki temu w 26. minucie swego drugiego gola zdobył Łukasz Solich. Jeszcze przed przerwą zawodnik ten pokonał bramkarza gości po raz trzeci, kompletując w ten sposób klasycznego hat-tricka.

Pierwsze minuty drugiej połowy ułożyły się lepiej, dla grającej w dziesiątkę ekipy Wichru. Gola kontaktowego zdobył Beniamin Czarny. Nie trwało jednak zbyt długo, a piłka już sześćdziesiąt sekund później znalazła się w bramce Adama Bohonosa. Gola zdobył Dawid Wrzesiński. Ten sam zawodnik po kilku minutach podwyższył na 5:2. Mimo trzech bramek straty gracze gości nie poddawali się. Starali się atakować. Stwarzali nawet dobre sytuacje pod bramką Markowic, lecz mieli problemy z ich wykorzystaniem. Tych nie mieli gracze gospodarzy. W 65. minucie szóstego gola dla Markowic zdobył Mateusz Baron. Zdobyci sześciu bramek było dla gospodarzy niewystarczające. Dokonali kilku zmian. Nowowprowadzeni zawodnicy byli blisko podwyższenia wyniku. Marta Bojarska kilka sekund po wprowadzeniu na boisko mogła zapisać na swym koncie asystę, a kilka minut później miała dwie sytuacje do pokonania bramkarza gości. Ten bronił jednak pewnie, przez co zawodniczka Markowic nie zdołała zdobyć bramki. Gola, niejako na pocieszenie zdobyli za to gracze gości. Piłkę w siatce w 79. minucie umieścił Paweł Gocyła. Chwilę później arbiter zakończyć derbowy pojedynek juniorów. Na pochwałę zasłużyła ekipa Płoni, która mimo braku pełnego składu zagrała naprawdę dobre zawody.

LKS 07 Markowice – LKS Wicher Płonia 6:3 (3:1)

8’ 0:1 Adam Bohonos (k)
23’ 1:1 Łukasz Solich
26’ 2:1 Łukasz Solich
31’ 3:1 Łukasz Solich
42’ 3:2 Beniamin Czarny
43’ 4:2 Dawid Wrzesiński
48’ 5:2 Dawid Wrzesiński
65’ 6:2 Mateusz Baron
79’ 6:3 Paweł Gocyła

LKS 07 Markowice: Martin Krupa (55. Mateusz Paskuda) – Radosław Łukaszek (kpt.), Kamil Falandysz, Patryk Kocur (41. Rafał Urbanek), Łukasz Kwapisz (41. Sebastian Bańczyk) , Sebastian Baron (55. Paweł Bolik), Mateusz Baron (70. Tomasz Bolik), Daniel Soboń, Łukasz Solich (75. Karol Kargul), Daniel Wrzesiński (75. Marta Bojarska), Kamil Więsyk
Rezerwa: Dominik Gołąb
TRENER: Adrian Buchta
Kierownik drużyny: Daniel Bańczyk

LKS Wicher Płonia: Adam Bohonos (kpt.) – Paweł Gocyła, Mateusz Sekuła, Kacper Gaczyński, Marcin Hillmann, Jakub Węglarski, Karol Mainusch, Szymon Kyrcz, Beniamin Czarny, Dawid Skoluda
TRENER: Marek Grela
Kierownik drużyny: Łukasz Wardenga

Spotkanie sędziował: Michał Bednarz