Sport17 września 201212:03

Pięć medali dla zapaśniczek Dębu

Pięć medali dla zapaśniczek Dębu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Aż pięć medali wywalczyły zawodniczki z Brzeźnicy w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek, które odbyły się w ten weekend w Żarach. W 51 kg. o złoto walczyły aż dwie zapaśniczki z Dębu. Triumfowała Sara Jezierzańska (na fot.). Startowało 18 klubów. Sprawdź inne wyniki wolniaków z Dębu.

Najlepsze miejsce wywalczyła Sara Jezierzańska, która w finałowej walce w kategorii 51 kg wygrała po wyrównanej walce z klubową koleżanką Paulą Kozłow:
kategoria wagowa 51 kg, I miejsce- Sara Jezierzańska
kategoria wagowa 51 kg, II miejsce- Paula Kozłow
kategoria wagowa 59 kg II miejsce- Agnieszka Król
kategoria wagowa 63 kg III miejsce- Justyna Ratyńska
kategoria wagowa 67 kg III miejsce- Agata Tatar
W Mistrzostwach brały  udział 63 zawodniczki z 18 Klubów. W tej rywalizacji zawodniczki „Dębu” zajęły wysokie II miejsce, za „CEMENT-GRYF” Chełm, a przed „Grunwaldem” Poznań i „Agrosem” Żary.

W dniach 14-15.09.2012r. w Miliczu odbył się XVII Ogólnopolski Turniej UKS Młodzików i Młodziczek. Zawodnicy sekcji zapaśniczej LKS „Dąb” Brzeźnica wywalczyli następujące pozycje:
Chluba Aleksandra w kategorii 52 kg zajęła III miejsce,
Gołuchowski Patryk w kategorii 42 kg zajął III miejsce,
Garbarz Tomasz w kategorii 47 kg zajął V miejsce,
Kampik Michał został wycofany z Turnieju.

Również w dniu 16.09.2012r. odbył się w Raciborzu Turniej im. Ernesta Starzyńskiego Dzieci, Młodzików i Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.