Pogoń Buku zakończona sukcesem

Pogoń Buku zakończona sukcesem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Hitem XII kolejki spotkań raciborskiej A klasy był mecz LKS Studzienna z LKS Buk Rudy. Kiedy gospodarze prowadzili 2:0 i wydawało się, że pojedynek zakończy się ich zwycięstwem, swoją waleczność i determinację pokazali piłkarze Rud. W samej końcówce strzelili dwa gole i wywieźli ze Studziennej jeden cenny punkt.

Chyba mało kto spodziewał się takiego przebiegu meczu. W pierwszej połowie dominowali gospodarze i nic nie wskazywało na to, by w drugiej miało się to zmienić. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzienie, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Jako pierwsi dobrą okazję na zdobycie bramki mieli piłkarze z Rud, potem atakowali już niemal wyłącznie podopieczni Piotra Urbańczyka. Najpierw Arnold Matuszek uderzył piłkę zbyt lekko i wprost w bramkarza, następnie przeprowadził dwójkową akcję z Dawidem Marcinkiem, po której oddał niecelny strzał. Minutę później znów miał szansę na gola, tym razem jednak umiejętnościami popisał się bramkarz gości Ryszard Morgała. W 21. minucie swoich sił próbował Adrian Szymiczek, w 23. z rzutu wolnego w światło bramki próbował trafić Ryszard Remień. Oba strzały minęły bramkę. Jedną z lepszych okazji Studzienna miała w 33. minucie, kiedy po faulu na Łukaszu Bawole tuż przed polem karnym rzut wolny zamienić na bramkę usiłował Adrian Szymiczek - piłka jednak przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką. Dla Rud prowadzenie próbował zdobyć dwukrotnie Mariusz Wanglorz. W 43. minucie przed polem karnym gości piłkę wywalczył Łukasz Bawoł. Po krótkim rajdzie minął bramkarza, a następnie podał do Arnolda Matuszka, który bez problemu trafił do siatki.

Gol do szatni nie podłamał jednak zawodników Buku. Choć znów Studzienna zaczęła nieco lepiej (rzut wolny przed polem karnym Rud oraz stuprocentowa okazja Arnolda Matuszka, podczas której trafił w bramkarza), drużyna gości stopniowo się rozkręcała. W 57. minucie Mateusz Procek podawał do znajdującego się w polu karnym Dawida Towarnickiego, ale ten nie wykorzystał okazji na wyrównanie uderzając futbolówkę bardzo nieczysto. W 62. minucie Studzienna marnuje kolejną setkę: Krzysztof Talik podaje do Łukasza Bawoła, który fatalnie pudłuje. Wyśmienitych sytuacji nie potrafili wykorzystać również przyjezdni. Minutę po akcji Studziennej Mariusz Wanglorz otrzymał dobrą piłkę od Dawida Towarnickiego, ale piłka po jego strzale o milimetry minęła słupek bramki Krzysztofa Dudka. Piłkarze Buku nie ustawali w atakach, mimo to gola udało się zdobyć Studziennej. Wynik na 2:0 podwyższył Łukasz Bawoł. W końcu w 85. minucie drużyna z Rud zdobyła bramkę kontaktową. Gol ten jeszcze bardziej zmotywował podopiecznych Waldemara Kowola do gry. Zdeterminowani okupywali bramkę Studziennej, aż w końcu w doliczonym czasie gry po strzale Tomasza Boka padł gol wyrównujący. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, choć dla każdej z drużyn rezultat ten ma inną wagę. Drużyna Buku o punkt walczyła do końca i dla niej ten remis jest z pewnością remisem zwycięskim.

LKS Studzienna - LKS Buk Rudy 2:2 (1:0)

Bramki: Arnold Matuszek 43., Łukasz Bawoł 73. - Wojciech Francuz 85., Tomasz Bok 90.+1

Żółte kartki: Krzysztof Talik, Grzegorz Wicha (Studzienna), Wojciech Francuz, Łukasz Moric, Tomasz Bok (Rudy)

LKS Studzienna: Krzysztof Dudek - Andrzej Miensopust, Ryszard Remień, Grzegorz Wicha (66. Michał Paszek), Adrian Szymiczek (kpt.), Krzysztof Masny, Marcin Janowicz, Krzysztof Talik, Dawid Marcinek, Arnold Matuszek, Łukasz Bawoł
Zawodnicy rezerwowi: Paweł Jaskuła, Mateusz Janik, Damian Siwoń, Łukasz Widenka
Trener: Piotr Urbańczyk

LKS Buk Rudy: Ryszard Morgała - Dariusz Gawron, Michał Wilczek, Artur Szendzielorz, Mateusz Giemza (82. Marek Depta), Adam Bok (kpt., 55. Dawid Towarnicki), Łukasz Moric, Mateusz Procek, Marcin Procek (55. Tomasz Bok), Wojciech Francuz, Mariusz Wanglorz
Zawodnicy rezerwowi: Grzegorz Moric, Szymon Chroboczek, Michał Wilk
Trener: Waldemar Kowol

Sędziowali: Wacław Błaszczok (sędzia główny), Łukasz Sytnik, Dariusz Podlasek (asystenci)