Sport10 listopada 201218:01

Porażka na koniec rundy

Porażka na koniec rundy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Piłkarki RTP Unia Racibórz musiały przełknąć dziś w Szczecinie gorycz porażki. Zawsze groźna Pogoń Women pokonała naszą drużynę, osłabioną brakiem w ataku Okoro Chinasy Glorii, 1:0. W tabeli, po 9 spotkaniach, Unia jest na czele i ma 3 punkty przewagi nad Medykiem Konin.

Piłkarki Unii Racibórz niespodziewane przegrały w Szczecinie po bramce Nataly Barlage w 83 minucie. Mimo przewagi unitek w całym meczu komplet punktów zapisały na swoim koncie ambitnie grające szczecinianki.

Początek meczu był nie najlepszy w wykonaniu unitek. We właściwy rytm meczowy weszły nasze piłkarki po 10 minutach. W dwunastej minucie unitki przeprowadziły szybką i składną akcję po której Agata Tarczyńska trafiła piłką tylko w słupek. W 16 minucie z rzutu wolnego Natalia Chudzik trafiła w poprzeczkę. Nasze piłkarki przeważały ale nie znalazło to przełożenia w bramkach. Piłkarki Pogoni bardzo mądrze się broniły a w bramce Katarzyna Jankowska broniła jak w transie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była już gorsza w wykonaniu naszych piłkarek. W 51 minucie kontuzji doznała Marta Mika (skręcenie kolana) i na boisko weszła Aleksandra Sosnowska. Brak Marty był widoczny w ofensywnych poczynaniach unitek. Mało tego w końcówce spotkania kontuzję odniosła Sosnowska. Decydujący cios szczecinianek nastąpił w momencie, kiedy unitki grały właśnie w dziesiątkę. Bardzo dobre podanie na wolne pole otrzymała Nataly Barlage i z okolic pola karnego uderzyła w długi róg i piłka zatrzymała się w siatce. Unitki próbowały jeszcze doprowadzić do remisu. Dało to możliwość gry z kontry szczeciniankom. Tuż przed zakończeniem zawodów Karolina Ćwiklińska zmarnowała doskonałą okazję na podwyższenie wyniku.

W całym dzisiejszym meczu przewagę miała Unia. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego mało piłek rozgrywały skrzydłami, a uparcie grały piłkę przez środek ułatwiając tym samym skuteczne bronienie przeciwniczkom. Zabrakło też precyzji i zimnej krwi. Ostatecznie unitki niespodziewanie zostały pokonane i straciły pierwsze punkty w tym sezonie. Mimo to unitki są liderkami Ekstraligi na półmetku rozgrywek. Wyprzedzają Medyka Konin o trzy punkt, a Górnika Łęczna o osiem. Szkoda straconych punktów, jednak paradoksalnie runda wiosenna może być przez to bardziej ciekawa.

Pogoń Szczecin: Jankowska- Pałaszewska, Kudyte, Kike, Gumuła- Kasperska, Siwińska, Alekperova, Barlage(90′ Preś), Ćwiklińska(90′ Laskowska), Silkowska (46. Piekarek)

RTP Unia: Antończyk - Konsek, Pawlak, Leśnik - Pożerska, Mika (Sosnowska 51') (Krupa 84'), Chudzik, Bojdova - Sykorova- Tarczyńska, Wiśniewska