Sport20 kwietnia 201323:04

Nędza-Krzyżanowice: lepszy nie zawsze wygrywa

Nędza-Krzyżanowice: lepszy nie zawsze wygrywa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnie popołudnie odbyło się hitowe spotkanie XVII kolejki rozgrywek klasy okręgowej, w którym lider tabeli, LKS 1908 Nędza, zmierzył się z zajmującym trzecią lokatę LKS-em Krzyżanowice. Po wyrównanym początku do ataku ruszyli piłkarze gości i praktycznie przez całą drugą połowę okupowali bramkę przeciwników. Trzy punkty zostały jednak w Nędzy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Bronisław Kłosek.

Mieczysław Masłowski, trener LKS 1908 Nędza: Był to mecz typowej walki, ze zdecydowaną przewagą przeciwnika. Udało się nam wykorzystać stały fragment gry. Powiem, że się spodziewałem, że kto strzeli bramkę w tym meczu na 1:0 może być górą. Natomiast w przekroju całego meczu przeciwnik zrobił moim zdaniem lepsze wrażenie. Wszystko się toczy z meczu na mecz, chcemy w każdym meczu grać i wygrywać, a jeśli zostawimy serce tak jak dzisiaj to myślę, że koniec może być dla nas szczęśliwy.

Bartłomiej Socha, trener LKS Krzyżanowice: Moim zdaniem przegraliśmy niezasłużenie. Pierwsza połowa to był taki czas na zbadanie się, była wyrównana i nikt nie stworzył sobie stuprocentowej sytuacji. Za to w drugiej połowie mieliśmy pięć-sześć stuprocentowych sytuacji przy żadnej sytuacji przeciwnika. Drugą połowę zagraliśmy bardzo dobrze i powinniśmy wygrać trzema, czterema bramkami, a niestety jak się nie wykorzystuje stuprocentowych sytuacji to się dostaje bramkę, praktycznie z niczego: wrzutka w pole karne, nie upilnowaliśmy zawodnika, który z zerowego kąta strzela nam bramkę - tak wygrać meczu niestety nie można.

LKS 1908 Nędza - LKS Krzyżanowice 1:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Bronisław Kłosek 77'

Żółte kartki: Martin Waga, Tomasz Czerny, Maciej Paskuda (LKS 1908 Nędza); Adrian Kamczyk, Rafał Pokorny (LKS Krzyżanowice)

LKS 1908 Nędza:
Mateusz Skwirut - Adam Jantas, Maciej Paskuda, Tomasz Przeliorz, Martin Waga, Adrian Cichecki (kpt.), Tomasz Wolski, Tomasz Czerny (84. Patryk Kornas), Grzegorz Benedyk (90. Mateusz Rudek), Szymon Cichecki (70. Adam Baron), Bronisław Kłosek (88. Bernard Paprotny)
Zawodnicy rezerwowi: Mateusz Nieckarz, Ernest Chroboczek
Trener: Mieczysław Masłowiec

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kuhn - Edward Kowalczyk (kpt.), Adrian Kamczyk, Artur Wramba, Mariusz Reguła, Jarosław Pawelec, Bartłomiej Socha, Przemysław Skrzeczowski, Rafał Pokorny, Tomasz Młynek (80. Adrian Studniczek), Mariusz Frydryk
Zawodnicy rezerwowi: Aleksander Pluta, Przemysław Szewieczek, Krzysztof Cerkowniak, Maciej Biegański, Patryk Krzysztoń, Kamil Smal
Trener: Bartłomiej Socha

Sędziowali:
Tomasz Kąsek (sędzia główny), Andrzej Gorzawski, Kamil Kubiak (asystenci) - KS Rybnik