Sport27 kwietnia 201320:24

Unitki zdemolowały KKP Bydgoszcz

Unitki zdemolowały KKP Bydgoszcz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Unitki nadal w wysokiej formie zmierzają po kolejne mistrzostwo Polski. Po cennej wygranej z Górnikiem Łęczna, dziś na wyjeździe pokonały 4:1 znacznie niżej notowaną w tabeli Ekstraligi Kobiet KKP Bydgoszcz.

Początek nie był najlepszy w wykonaniu unitek. W 9 minucie po rzucie rożnym i słabym wybiciu piłki z naszego pola karnego na strzał z 16 metrów zdecydowała się Rusińska strzelając bramkę dla miejscowych. Strata bramki podziałała mobilizująco i podopieczne trenera Trawińskiego od tego momentu zaczęły grać szybciej z wykorzystaniem rozegrania piłki skrzydłami. W 19 minucie unitki doprowadziły do remisu za sprawą Patrycji Wiśniewskiej, która otrzymała bardzo dobre prostopadłe podanie ze środka pola poprzedzone trzema szybkimi podaniami. Dwanaście minut później nasze piłkarki wyszły na prowadzenie po wolnym Hanny Konsek piłka uderzyła w poprzeczkę, którą z bliska do siatki posłała Chinasa. Wynik pierwszej połowy ustaliła Natalia Chudzik strzałem głową po mierzonym dośrodkowaniu Konsek.

Po przerwie unitki niestety zagrały już nieco gorzej. Zdobyły co prawda ładną bramkę w 75 minucie za sprawą niezawodnej Chinasy, która sfinalizowała miękkie mierzone podanie Anny Żelazko. Jednak w drugiej połowie zabrakło koncentracji i konsekwencji w grze. Były co prawda jeszcze dwie dogodne sytuacje bramkowe ale piłkarki z Bydgoszczy też takie sytuacje sobie stworzyły. Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery mecze ligowe. Dwa u siebie i dwa wyjazdowe oraz dwa Pucharu Polski i w nich należy zdobywać bramki i punkty. Warto dodać, że dzisiaj najgroźniejszy rywal unitek Medyk Konin tylko bezbramkowo zremisował u siebie z Mitechem.

KKP Bydgoszcz - RTP Unia Racibórz 1 - 4 (1 - 3)

1 - 0 Rusińska 9', 1 - 1 Wiśniewska 19', 1 - 2 Chinasa 31', 1 - 3 Chudzik 40', 1 - 4 Chinasa 75'

RTP Unia: Antończyk - Leśnik, Grzywińska, Konsek - Chudzik, Mika, Kasperska, Sykorova (Wieczorek 46') - Kamczyk (Żelazko 65') - Wiśniewska (Jaszek 65'), Chinasa