Sport27 kwietnia 201323:34

Gran Derbi w Pietrowicach na remis

Gran Derbi w Pietrowicach na remis - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Pietrowickie Gran Derbi zakończyło się podziałem punktów. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Nie brakowało szybkiej gry, strzałów z dystansu, a przede wszystkim bramek. Każda z ekip zaliczyła po jednym trafieniu. Sporo pracy miał też sędzia, który co rusz musiał uspokajać zawodników jednej i drugiej drużyny.

Pierwsze dziesięć minut derbowego spotkania nie wskazywało na żaden z zespołów jako faworyta potyczki. Oba miały co prawda dogodne sytuacje, lecz żadne z nich nie była na tyle klarowna, by któryś z zespołów mógł objąć prowadzenie.
Dopiero w 20. minucie po idealnym podaniu Jarosława Rachwalskiego, piłka trafiła do Dawida Węgrzyna, a ten bez większych problemów urwał się pilnującemu go graczowi Cyprzanowa, po czym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza gospodarzy. 0:1.

Pietrowiczanie nie rezygnowali z podwyższenia prowadzenia. W 27' minucie wywalczyli rzut rożny, lecz niewiele z niego wyniknęło, gdyż piłka została przejęta przez ekipę Cyprzanowa, która starała się jak tylko mogła, lecz miała duże problemy z przejściem defensywy Startu.
Jedenaście minut do końca pierwszej połowy. Rzut wolny dla gości. Strzał Leszka Nieckarza sprawił bramkarzowi gospodarzy wiele problemów, lecz ten zdołał ostatecznie wybić piłkę na korner. Dośrodkowanie zostało przejęte przez ekipę Cyprzanowa. W samej końcówce pierwszej połowy bramkarz gospodarzy zmuszony był do interwencji poza polem karnym. Poradził sobie z wybiciem piłki bez problemów, lecz kibice i zawodnicy gości domagali się odgwizdania faulu i ukarania golkipera miejscowych kartką. Sędzia był jednak innego zdania i nakazał dalszą grę.

Choć oba zespoły robiły co w ich mocy by trafiać do siatki przeciwnika, to sztuka ta nie udała się zarówno gościom, jak i gospodarzom do końca pierwszej połowy derbowej potyczki.

49. minuta. Doskonała sytuacja gości. Piłka trafiła do Dawida Węgrzyna, ten pognał na połowę gospodarzy, próbując pokonać bramkarza Cyprzanowa. Sztuka ta udała mi się, lecz ku rozczarowaniu kolegów z drużyny i swych kibiców trafiła tylko... w słupek. Niedługo potem gracze Startu stworzyli kolejną dogodną sytuację, lecz i tym razem futbolówka po strzale Leszka Nieckarza poszybowała obok bramki. Próbował także zespół Cyprzanowa, ale dobra gra defensywy gości skutecznie niweczyła starania ekipy Marcina Bednarza.

61. minuta meczu. Piłka trafiła do Łukasz Posmyka, który uderzył w kierunku dalszego słupka bramki Startu, lecz niecelnie. Gospodarzom udało się zepchnąć gości do defensywy, ale niewiele z tego wyniknęło. Wynik ciągle brzmiał 0:1. Pięć minut później to gracze Pietrowic groźnie skontrowali zespół Cyprzanowa. Piłka trafiła do Tymoteusza Cyby, lecz jego dośrodkowanie okazało się nieco za mocne. Piłka trafiła w górną część poprzeczki.

69. minuta derbowej potyczki. Futbolówka zagrana została do Patryka Muszalika, który bez większych problemów umieścił ją w siatce. Radość gości była tak wielka, że nawet nie zauważyli, że bramka ta z powodu pozycji spalonej strzelca uznana nie została. Po chwili i gospodarze umieścili piłkę w siatce, lecz i w tym przypadku chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę – ofsajd.
80. minuta. Okazja dla gospodarzy. Dobre dogranie zostało niestety zmarnowane, gdyż zawodnik Cyprzanowa posłał piłkę minimalnie obok bramki. Niedługo potem futbolówka została umieszczona w bramce Startu, lecz z powodu faulu na bramkarzu gości i tej bramki nie uznano, co wzbudziło konsternację licznie zgromadzonej publiki.

Szybkie tempo, w jakim prowadzone były zawody nie dały się we znaki także arbitrowi, który przerwał grę, dyktując rzut wolny pośredni za... złapanie przez bramkarza piłki już wprowadzonej do gry. Gracze gospodarzy zwietrzyli swą szansę, lecz arbiter grę przerwał. Zamieszanie pod bramką gości nie przyniosło wyrównania.

To udało się wywalczyć po kolejnym zamieszaniu pod bramką Startu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry najprzytomniej w polu karnym zachował się Tomasz Śliwiński, który doprowadził do wyrównania. Choć oba zespoły próbowały do samego końca, to wynik nie uległ już zmianie, przez co Wielkie Derby Gminy Pietrowice Wielkie zakończyły się remisem.

LKS Cyprzanów – LKS Start Pietrowice Wielkie 1:1 (0:1)

Bramki

0:1 – 20' Dawid Węgrzyn
1:1 – 90'+3' Tomasz Śliwiński

Żółtymi kartkami ukarani zostali: Marek Tatara (LKS Cyprzanów) – niesportowe zachowanie; Tymoteusz Cyba – faul, Damian Wojtyla – niesportowe zachowanie (obaj LKS Start Pietrowice)

LKS Cyprzanów: Paweł Daniel, Marcin Tatara, Marek Tatara (kpt.), Michał Posmyk, Łukasz Posmyk, Tomasz Grud, Seweryn Strachota, Adam Nikel (46' Sebastian Jarosz), Tomasz Śliwiński, Denis Chory (60' Aleksander Bula), Patryk Robenek
TRENER: Marcin Bednarz
Kierownik drużyny: Gerard Modla

LKS Pietrowice Wielkie: Damian Wojtyla – Tymoteusz Cyba, Jarosław Rachwalski, Dawid Marcinek (70' Krzysztof Krzemień), Oskar Bolik, Leszek Nieckarz (kpt.), Paweł Kampka, Dawid Węgrzyn, Bartosz Fabianowicz, Patryk Muszalik, Sebastian Marcinek (60' Tomasz Gromala)
Rezerwa: Sebastian Mazur3

Mecz rozegrano w Pietrowicach Wielkich. Cyprzanów gospodarzem.

Spotkanie sędziowali: Jacek Myśliwiec (sędzia główny); Zdzisław Małys, Sebastian Stopa (sędziowie asystenci)