Sport28 kwietnia 201312:54

Mistrzostwa Polski w zapasach: złoto Kamila Błońskiego, srebro Dawida Ersetica

Mistrzostwa Polski w zapasach: złoto Kamila Błońskiego, srebro Dawida Ersetica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dwa medale przywiozą z mistrzostw Polski w zapasach klasycznych zapaśnicy Unii Racibórz. Dominujący dotąd w 55 kg Dawid Ersetic, wielokrotny reprezentant Polski, tym razem poszedł kategorię wyżej, dotarł do finału, ale musiał uznać wyższość Edwarda Bergersjana (Cartusia Kartuzy). Nie było mocnych na Kamila Błońskiego w 120 kg.

W 83. Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się 26-27 kwietnia w Kostrzynie nad odrą. W kategorii do 60 kg Dawid Ersetic wywalczył srebrny medal, udowodnił że mimo niedawno zmienionej kategorii wagowej na wyższą dalej jest w formie. Dawid pokonał w drodze do finału utalentowanych zawodników - Jakuba Szczepaniaka (Śląsk Wrocław), Mariusza Łosia (Agros Zamość) i Michała Tracza (Śląsk Wrocław). Po wyrównanym pojedynku uległ tylko Edwardowi Bergersjanowi (Cartusia Kartuzy).

Kolejnym medalistą z Raciborza został Kamil Błoński. W ciągu ostatniego roku Kamil w kraju nie schodzi z najwyższego stopnia podium. W Kostrzynie nad Odrą stoczył 4 pojedynki, z których wychodził jako wygrany. Najcięższą była walka z odwiecznym rywalem, Łukaszem Banakiem (Śląsk Wrocław), którą wygrał po trzech rundach. Banak w zeszłym roku walczył na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. W finale Błoński pokonał Tomasza Bujaka (Agros Zamość).

Tuż za podium na 5 pozycji uplasował się w kategorii do 66 kg Mateusz Wanke, który w walce o brązowy medal przegrał z Dawidem Karacińskim. Tak samo jak Wanke, na 5 pozycji skończył turniej Mateusz Wolny 74 kg. Mateusz nie trafił z formą i nie udało mu się obronić medalu z zeszłego roku. Przegrał o medal z Jackiem Tomaszewskim.

Kolejnym sukcesem dla Raciborza jest złoty medal Grzegorza Wanke 66 kg, młodszego brata Mateusza Wanke. Grzegorz wywalczył zloty medal dla klubu ZKS Miastko, ale na co dzień trenuje w Ośrodku Szkolenia Sportowców w Raciborzu oraz jest studentem 2. roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Grzegorz w walce finałowej miło zaskoczył trenerów, wygrywając z ostatnio niepokonanym Edgarem Melkumow.