Sport2 czerwca 201322:07

Studzienna lepsza od Tworkowa

Studzienna lepsza od Tworkowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W ramach 28. kolejki spotkań raciborskiej A klasy na boisku przy Urbana zmierzyły się zespoły z górnej części tabeli: trzeci LKS Studzienna i szósty LKS Tworków. Jesienią w pojedynku tych drużyn górą była Studzienna, dziś było tak samo - choć pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Zarówno Studzienna, jak i Tworków przegrały swoje mecze w poprzedniej kolejce. Obie drużyny były więc zdeterminowane, by osiągnąć korzystny wynik i zdobyć trzy punkty. Ekipa z Tworkowa przystąpiła do zdecydowanego ataku już od samego początku spotkania, nie udało jej się jednak wykorzystać okazji na zdobycie bramki. Pierwszą szansę na gola Studzienna miała w 7. minucie, lecz Arnold Matuszek w dobrej sytuacji główkował obok bramki. Chwilę potem bliscy strzelenia bramki znów byli goście: najpierw Mirosław Krakowczyk, później Grzegorz Adamczyk i Paweł Paprocki. W międzyczasie dobrą interwencją popisał się Dawid Fichna, broniąc strzał Mateusza Janika. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy padł pierwszy gol. Adrian Szymiczek dośrodkowywał z rzutu rożnego, a piłkę do bramki skierował głową Matuszek. Tworków ponownie mocno zaatakował, co skończyło się golem do szatni. Jego autorem był Stefan Pawlik, który po podaniu od kolegi przebiegł z piłką kilkanaście metrów i mając przed sobą jedynie bramkarza gospodarzy skierował piłkę do bramki.

Na 2:1 podwyższył wprowadzony na boisko w przerwie spotkania Jacek Świerczyński. Nie minęła minuta, a Świerczyński miał kolejną okazję na gola, tym razem na postrunku był jednak golkiper Tworkowa i obronił jego strzał. Goście szybko stworzyli sobie szansę na wyrównanie, lecz nie udało im się wykorzystać niepewnej interwencji bramkarza Studziennej. Niewykorzystana sytuacja wkrótce się zemściła. Mateusz Janik dośrodkował piłkę z prawej strony, a Ryszard Remień skierował ją do siatki. Dwubramkowa strata nie załamała tworkowian, którzy w 65. minucie strzelili swojego drugiego gola. I choć szukali okazji na kolejne, na tym się skończyło. Na listę strzelców wpisał się jeszcze po raz kolejny Arnold Matuszek, wykorzystując wrzutkę Marcina Janowicza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Studziennej 4:2.

4:2 Arnold Matuszek 70'

Żółte kartki: Arnold Matuszek, Marcin Janowicz, Ryszard Remień (Studzienna), Daniel Koryciak (Tworków)

LKS Studzienna: Paweł Jaskuła - Jarosław Wieczorek, Łukasz Widenka, Andrzej Miensopust, Ryszard Remień, Mateusz Janik (85. Dawid Kretek), Adrian Szymiczek (kpt., 80. Bartosz Biernacki), Marcin Janowicz, Norbert Lipicki, Rafał Drożdż (46. Jacek Świerczyński), Arnold Matuszek
Zawodnicy rezerwowi: Dawid Waniek
Trener: Piotr Urbańczyk

LKS Tworków: Dawid Fichna - Andrzej Kłosok, Daniel Koryciak, Marcin Wieder, Stefan Pawlik, Mirosław Krakowczyk, Paweł Paprocki, Michał Latoń, Paweł Skowyra, Grzegorz Adamczyk, Wojciech Podolak
Zawodnicy rezerwowi: Marek Pytlik, Michał Affa, Michał Malcharek, Piotr Wieder, Dawid Fryt
Trener: Andrzej Wypłosz

Sędziowali: Grzegorz Wojda (sędzia główny), Paweł Guział, Jan Stanienda (asystenci)