Sport9 czerwca 201302:30

Iskra Pszczyna za mocna dla Unii

Iskra Pszczyna za mocna dla Unii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W rundzie rewanżowej KS Unia Racibórz nie przegrał spotkania na własnym stadionie. Także i w sobotę wszyscy liczyli na punkty, kiedy to w meczu 26. kolejki IV ligi zespół prowadzony przez Ryszarda Remienia podejmował u siebie MKS Iskra Pszczyna. Niestety, tym razem Unici musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej.

Runda wiosenna w wykonaniu Unii jest wyraźnie lepsza niż jesienna - drużyna wydostała się ze strefy spadkowej i nie przegrała meczu u siebie. Sobotni rywal Unii, MKS Iskra Pszczyna, przed meczem znajdował się jedynie o trzy miejsca wyżej w tabeli niż raciborski KS, więc można było się spodziewać zaciętego pojedynku. Mecz lepiej zaczęła Iskra, wychodząc na prowadzenie już w 3. minucie. Kilka minut później Unia była bliska wyrównania, jednak piłka po główce Wojciecha Pytlika minęła bramkę. W 29. minucie szansę na zdobycie gola głową miał również Jacek Selera, cztery minuty potem strzelał po ziemi, jednak Łukasz Mrzyk nie miał problemu ze złapaniem piłki. W 35. minucie na 2:0 strzałem z woleja podwyższył Kamil Żemła, a w 53. sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mateusz Piesiur i goście prowadzili już 3:0. Chwilę później dosłownie milimetry nad bramką uderzył Marcin Pawlisz. W 56. minucie kibice byli świadkami pięknego gola z dystansu - niestety dla fanów Unii jego zdobywcą był zawodnik Iskry, Adam Maślorz. Kolejnych dwadzieścia minut to dominacja Unitów. W 65. minucie głową uderza Pytlik, bramkarz instynktownie broni i piłka wylatuje za linię końcową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie szansę na zdobycie gola ma Pytlik. Gospodarze nie ustawali w atakach i w 68. minucie wywalczyli rzut wolny w pobliżu pola karnego. Strzelał faulowany Marek Prusicki, a piłka po paradzie bramkarza wyszła na rzut rożny. Później okazje na zdobycie bramki ponownie mieli Pawlisz i Prusicki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i trzy punkty powędrowały na konto Iskry z Pszczyny.

Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Unia zmierzy się w nich z trzema zespołami z dolnej części tabeli. W środę rywalem Unii będzie dziesiąty w tabeli Drzewiarz Jasienica, natomiast za tydzień na Srebrną przyjedzie 14. AKS Mikołów. Potem czeka ją spotkanie z zajmującym w tej chwili jedenastą lokatę Gwarkiem Ornontowice. Na koniec pojedynek z obecnym liderem, Nadwiślanem Góra.

KS Unia Racibórz - MKS Iskra Pszczyna 0:4 (0:2)