Sport11 lipca 201321:04

ME w Poznaniu - półfinał Angeliki Wikieł

ME w Poznaniu - półfinał Angeliki Wikieł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

II dzień pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Poznaniu przyniósł półfinał Angeliki Wikieł (UŚKS Ostrołęka). Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu star towała na 200 m stylem klasycznym. Podopieczna trenera Piotra Generalczyka ostatecznie zajęła 17. miejsce. Na 200 m stylem motylkowym wystartował drugi raciborzanin Tomasz Kurtok (MKS-SMS Victoria Racibórz).

W eliminacjach zajął 19. lokatę (awansuje 20 najlepszych), jednak by zdobyć przepustkę do półfinału musiał pokonać nie tylko zagranicznych rywali, ale także dwójkę swoich reprezentacyjnych kolegów (do konkurencji można zgłosić czterech pływaków, jednak do rywalizacji o miejsce w półfinale może przystąpić tylko dwójka zawodników z jednego kraju). Pływakowi trenera Rafała Bałysa nie udała się ta sztuka i musiał obejść się smakiem z awansu do dalszej walki, trzymając kciuki za swoich dwóch lepszych kolegów w dalszej rywalizacji. Drugi medal dla Polski w tych mistrzostwach wywalczył po pasjonującej walce na 1500 m stylem dowolnym Paweł Furtek, który, a to się wydaje niewiarygodnie na najdłuższym pływackim na dystansie przegrał walkę o złoto o niespełna trzy dziesiąte sekundy, zdobywając srebrny krążek. Ale takie piękne i emocjonujące jest właśnie pływanie.  Blisko podium na czwartych miejscach skończyli swoje starty Wojciech Wojdak i sztafeta mixed 4x100 m stylem dowolnym (dwie dziewczyny, dwóch chłopców).