Sport12 lipca 201320:55

Pływanie MEJ: Krzysztof Tokarski o krok od medalu

Pływanie MEJ: Krzysztof Tokarski o krok od medalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Krzysztof Tokarski  4. na 50 m stylem klasycznym na odbywanych w Poznaniu Mistrzostwach Europy Juniorów. Po emocjonującym pojedynku uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu reprezentujący barwy MKS-SMS Victoria Racibórz zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce, czyli tuż za podium.

Pomimo wszystko występ Krzyśka trenującego pod kierunkiem trener Marii Gawliczek należy uznać za udany. Zawsze pływackie sprinty są ...trochę loterią. Tokarski pływać będzie jeszcze indywidualnie na dystansie dwukrotnie dłuższym, a może także w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.
Drugi nasz reprezentant Wojciech Gabrysz (trener Rafał Bałys) zdobył ważne kwalifikacje do półfinału 200 m stylem grzbietowym. W sumie zajął 14. lokatę i jego występ należy uznać za udany. Nieco gorzej zaprezentował się na tym dystansie Rafał Bugdol.
Polska reprezentacja wzbogaciła swój dorobek medalowy o kolejne zdobycze. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) wywalczył brązowy medal 100 na stylem dowolnym, ale o wielką większą niespodzianką był brązowy medal dziewcząt w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Tak trzymać.