Sport21 lipca 201309:31

Pływanie: Gabrysz po raz pierwszy w złocie

Pływanie: Gabrysz po raz pierwszy w złocie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Trwają pływackie zawody mistrzowskie w kraju (19-21 lipca). W Drzonkowie walczą zawodnicy 17- i 18-letni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a w Oświęcimiu 15-latkowie w swoich rocznikowych mistrzostwach. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego notują w nich bardzo dobre występy. W Drzonkowie po swój pierwszy złoty medal sięgnął niezwykle ambitny i pracowity Wojciech Gabrysz (MKS-SMS Victoria).

Wygrał po zaciętej walce 200 m stylem grzbietowym, wyprzedzając na finiszu swojego kolegę ze szkoły i klubu Rafała Bugdola (mistrza Europy w sztafecie 4x100 dowolnym). Tak więc dwóch naszych pływaków szkolonych przez trenera Rafała Bałysa na dwóch pierwszych stopniach podium. Bugdol w drugim dniu zawodów stanął na drugim stopniu podium na 50 mstylem grzbietowym. Nie zawiódł także Krzysztof Tokarski (MKS-SMS Victoria). Podopieczny Marii Gawliczek na 50 m stylem klasycznym uzyskał 0.28,41 i wywalczył złoty medal, a na 200 m tym samym stylem przypłynął na brązowym miejscu.
Swoje medale wyłowiła ponadto Katarzyna Nawaryńska (MKS-SMS Victoria). Zdobyła srebro na 50 m stylem grzbietowym i brązowy na 200 m stylem grzbietowym.

O krok od medalu była sztafeta chłopców 4x100 m stylem dowolnym. Brązowy medal przegrali zaledwie o sześć setnych sekundy i zajęli najgorsze dla sportowców czwarte miejsce. Przed nimi jeszcze sztafeta 4x100 m stylem zmiennym, gdzie są faworytami tej konkurencji. Po dwóch dniach rywalizacji Victoria z siedmioma medali, 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe zajmuje wysokie trzecie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej. W Drzonkowie wystartowało 252 zawodników z 79 klubów, natomiast w Oświęcimiu 347 pływaków ze 104 klubów. W Oświęcimiu na najwyższym stopniu podium zameldowała się Angelika Wikieł (UŚKS Ostrołęka). Podopieczna Piotra Generalczyka na na swoim koronnym dystansie nie miała sobie równych i sięgnęła pewnie po złoto. W finałach A (miejsca 1-8) dobrze zaprezentował się utalentowany Emil Popis, dla którego była to po raz pierwszy w rozwoju pływackim walka z najlepszymi w wyścigach o medale. W finałach tych pływała ponadto Marta Hasny.