Sport7 października 201310:59

Kietrz zorganizował Wojewódzki Finał Turnieju Orlika

Kietrz zorganizował Wojewódzki Finał Turnieju Orlika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

24 drużyny z całej Opolszczyzny wzięły udział w IV Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska, który odbył się na Stadionie Miejskim w Kietrzu.

Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, obiekt był świetnie przygotowany, za co dziękuję wszystkim współorganizatorom, w tym panu Zbigniewowi Wanickiemu, spisali się na medal – mówi wiceburmistrz Kietrza, Jacek Karpina. – Nasi goście z Warszawy byli zachwyceni poziomem przygotowania całego przedsięwzięcia – dodaje z radością.

24 drużyny startowały w 4 kategoriach: dziewczęta starsze, dziewczeta młodsze, chłopcy młodsi, chłopcy starsi. W grupach dziewczęcych były po 4 drużyny, w przypadku chłopców w obu kategoriach było po osiem grup.

Na te mecze złożyły się świetne zagrania, zawodnicy okazali się bardzo dobrze wyszkoleni technicznie, rywalizacja była zacięta i ostra, a poziom emocji rósł z każdą minutą – dodaje Karpina.

Dziewczynki rozgrywały mecze metodą "każdy z każdym". W grupie młodszej zwycięzył ZS nr 1 OS w Brzegu (9 pkt, 3 mecze), 2. miejsce zajął UKS Biała Nyska/Sidzina (6 pkt, 3mecze), 3. miejsce PSP Kędzierzyn-Koźle/Cerekwianki (3 pkt, 3 mecze), 4. miejsce – PSP Sternalice.

W kategorii "dziewczęta starsze" zwyciężyły Cerekwianki (7 pkt, 3 mecze), 2. miejsce zajęła drużyna UKS Biała Nyska/Sidzina (7 pkt, 3 mecze), 3 miejsce: ZS 1 Brzeg (1 pkt, 3 mecze), 4 miejsce: Dalia Popielów.

W finałach chłopców młodszych UKS Szkolna Akademia Brzeg pokonał PSP 9 Kędzierzyn-Koźle wynikiem 3:1, 3. miejsce zajęła drużyna PSP Praszka, która po dogrywce pokonała Orlikowców Kietrz 4:3.

Wśród chłopców starszych zwyciężyła drużyna 10 Nysa, która pokonała Siódemkę Opole 2:1.

W walce o 3 miejsce Dwójka Namysłów wygrała z PSP Jełowa 6:2.

Rozgrywkom przyglądali się znamienici zaproszeni goście. Oprócz władz powiatu głubczyckiego i gminy Kietrz pojawili się: poseł Andrzej Buła, przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Wojewódzkiego Janusz Trzepizur, przedstawiciel Ministerstwa Sportu Maciej Pliszka oraz Dariusz Abramuk, sekretarz generalny SZS. Finały wojewódzkie tego turnieju zaplanowano także w Białymstoku i Sitówce-Nowinach koło Kielc. A Wielki Finał czwartej edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska odbędzie się w sobotę 12 października br. w godz. 14.00 – 18.00 W hali COS Torwar w Warszawie.

Turnieju Orlika to największy turniej dla dzieci i młodzieży w Polsce . W tym roku w rozgrywkach eliminacyjnych na 1390 Orlikach wzięło udział ponad 18 tysięcy drużyn, 174 000 tysiące dziewcząt i chłopców. W sumie w czterech edycjach Turnieju Orlika grało ponad 530 000 dzieci. Finał turnieju na warszawskim Torwarze co roku ogląda ponad 4000 widzów.