Sport1 grudnia 201309:58

Koszykówka. Święty Mikołaj łaskawy dla Katowic

Koszykówka. Święty Mikołaj łaskawy dla Katowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Jedna, ostatnia wygrana kwarta, kiedy już nóż wisiał nad głową naszych koszykarzy, to dodatni dorobek sąsiadujących w dolnej części tabeli gry o wejście do II ligi zespołów RKK AZS Racibórz i KKS Katowice. Przegrana 30 listopada w hali Arena Rafako 72:82 nie przyniosła chwały podopiecznym Marcina Parzonki. Święty Mikołaj pojechał więc do Katowic z pełnym kompletem prezentów w świątecznym worku. Nasi kibice byli jednak rozczarowani gościnnością raciborzan.

I kwarta to bardzo wyrównana gra, ale też wiele błędów w obronie i ataku obu zespołów. Sprawiedliwy remisowy wynik dawał nadzieje naszym zawodnikom na pozytywny wynik, tym bardziej, że do gry gry powrócił po kontuzji wartościowy Andrzej Sitek. Pojawił się też dobrze grający Damian Dziwoki.

Druga kwarta to już zupełnie inna … opowieść. Katowiczanie wzmocnili grę w obronie i przeprowadzali szybkie kontrataki, po ewidentnych, dziecinnych błędach RKK. Do tego absolutnie słaba gra raciborzan w obronie i możliwość skutecznego dojścia do rzutów za trzy punkty spowodowała wygraną w tej części odsłony gości.

Ostania kwarta to heroiczna walka o pozytywny wynik. Ale i umiejętności i większa skuteczność nie była po stronie raciborzan. Z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy m.in. Jacek Cycoń, który już bez respektu kończył skutecznie swoje akcje i był jednym z wyróżniających się zawodników RKK.

- Naszą bolączką po raz kolejny była zła gra w obronie. Rozmawiamy o tym elemencie gry na każdym treningu, jednak to nie przynosi oczekiwanego efektu. Praca nad tym elementem gry wydaje się kluczowa w kolejnych spotkaniach - podsumowuje trener Parzonka.

RKK AZS Racibórz - KKS Mickiewicz Katowice 72:82 (21:21, 18:26, 16:19, 17:16)

RKK AZS Racibórz: Damian Dziwoki - 16 pkt., Adam Zwierzyna - 13 pkt., Andrzej Sitek - 12 pkt., Przemysław Chęć - 11 pkt., Jacek Cycoń - 10 pkt., Damian Półtorak (kpt.) - 4 pkt., Filip Adamiec - 2 pkt., Michał Tokarczyk - 2 pkt., Przemysław Trochanowicz - 2 pkt., Paweł Obruśnik, Wojciech Chudy, Bartłomiej Rządowski. Trener Marcin Parzonka.

Najlepiej punktujący w KKS Mickiewicz Katowice: Szymon Pitryga - 24 pkt., Łukasz Klas - 22 pkt., Michał Maralewicz - 15 pkt. Trener Tomasz Oczadły.

Sędzia główny: Sławomir Benek, sędzia pomocniczy: Małgorzata Bender, sekretarz Anna: Zwierzyna, mierzący czas gry: Grażyna Szulik, mierzący czas 24': Janusz Kaczmarczyk.