Sport8 grudnia 201316:21

Unia Racibórz mistrzem Polski w zapasach

Unia Racibórz mistrzem Polski w zapasach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz: Dziś w Arenie Rafako zakończyły się II Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach stylu klasycznym i zapasach kobiet. Łącznie w zawodach wystartowało 378 zawodników i zawodniczek: 150 w zapasach kobiet i 228 w stylu klasycznym. Raciborzanie wywalczyli sześć medali i złoto drużynowo wśród młodzików.

Raciborscy młodzicy nie zawiedli wywalczyli 6 medali i wygrali turniej drużynowo w stylu klasycznym na 47 startujących klubów, a w zapasach kobiet uplasowali się na 7 pozycji. Wśród medalistów w grupie chłopców znaleźli się Michał Michniewicz, który w kategorii do 38 kg zdobył srebrny medal, przegrywając tylko w walce finałowej z zawodnikiem z Olimpijczyka Radom, Dudzińskim Patrykiem. Michał był rocznikowo najmłodszym zawodnikiem, a mimo to pokazał, że stać go na wygraną z każdym.

Kolejnymi srebrnym medalistą został Kamil Bordo 47 kg. Kamil zaskoczył wszystkich, pokazał charakter a przy tym wykorzystał umiejętności. W walce półfinałowej pokonał utytułowanego zawodnika Macieja Parszewskiego. W walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika z Kartuz, Mielewczyka Aleksandra.

W kategorii do 53 kg najlepszym zawodnikiem został Mariusz Tochwin, który bezkonkurencyjnie przeszedł przez cały turniej jako niepokonany. W walce finałowej, po efektownych rzutach suplesowych, zakończył pojedynek przed czasem.

Ostatnim medalistą wśród chłopców został Szymon Ćwik, walczący w kategorii do 66 kg. Szymon po 5 wygranych pojedynkach i jednym przegranym został sklasyfikowany na 3 miejscu. Tuż za podium na 5 miejscu zakończyli turniej: Kamil Czarnecki 35 kg, Filip Świerczewski 42 kg, Gracjan Głogiewicz 59 kg, Jakub Wysocki 73 kg, Bogusław Wieczorek 100 kg.

W grupie kobiet Unia Racibórz wystawiła 3 zawodniczki z czego aż dwie walczyły o złoty medal. W kategorii do 67 kg Wiktoria Urgacz uległa tylko jednej zawodniczce z Plewisk Kindze Kurkowiak i zdobyła srebrny medal. W kategorii do 52 kg niezawodna była Natalia Pitry, która w walce finałowej nie dała najmniejszych szans przeciwniczce z Wierzbicy wygrywając przewagą techniczną.

Trenerami zawodników i zawodniczek są Piotr Szczeponiok, Piotr Żurawik i Mateusz Wanke.