Sport15 grudnia 201309:18

Koszykówka. Porażka na własne życzenie

Koszykówka. Porażka na własne życzenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W kolejnym spotkaniu o wejście do II ligi, koszykarze RKS AZS Racibórz po dobrym meczu przegrali 14 grudnia w hali Arena Rafako z MCKS Czeladź 61:79. Bardzo zmotywowani zawodnicy trenera Marcina Parzonki prowadzili po dwóch pierwszych kwartach 36:33 i wszystko wskazywało, że raciborzanie mogą pokusić się o zwycięstwo w tym spotkaniu. Druga nasz drużyna, Ofensywa Racibórz, przegrała wyjazdowe spotkanie w Katowicach 104:88.

Dobra gra w obronie, skuteczne kontry i duża waleczność pozwoliły wygrać pierwsza kwartę 19:11. Druga odsłona, to dalej poprawna gra raciborzan i pogoń za wynikiem drużyny MCKS. W konsekwencji prowadzenie RKK AZS 36:33. Trzecia i czwarta kwarta dla gości. Zyt dużo niepotrzebnych start piłki, prostych błędów raciborzan i bardziej doświadczeni koszykarze z Czeladzi mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Pod koniec trzeciej kwarty sędzia główny wykluczył z gry za niesportowe zachowanie Damiana Półtoraka i Krzysztofa Wałka (MCKS), co miało także wpływ na grę naszych zawodników.

Trener Marcin Parzonka:

Pierwsza połowa była bardzo poprawna w naszym wykonaniu, moi koszykarze grali dobrze w obronie, z czego wyprowadzaliśmy szybkie i skuteczne kontrataki. Wykorzystywaliśmy w pierwszej połowie wysokich zawodników. Wynik na tablicy po pierwszych dwóch kawrtach, który dawał nam szansę wygrania, chyba sparaliżował moich podopiecznych i wprowadził zbytnią nerwowość.W drugiej połowie był brak chłodnej głowy. Szkoda, że mecz przegrany, bo rywal był w naszym zasięgu. Od momentu gdy sędzia wyrzucił Damiana Półtoraka po faulu dyskwalifikującym, gra zrobiła się nerwowa i to w dużej mierze zaważyło na wyniku.

RKK AZS Racibórz - MCKS Czeladź 61:79 (19:10, 17:23, 12:18 , 13:28)

Punkty dla RKK AZS: Dziwoki D. - 20, Sitek A.-12, Zwierzyna A.-10, Chęć P.- 8, Cycon J.- 4, Trochonowicz P. - 4, Rządowski B.- 3, Chudy W. - 0, Obruśnik P. - 0, Półtorak D - 0, Monkiewicz K. - 0, Tokarczyk M. - 0. Trener Marcin Parzonka

Najwięcej dla MCKS Czeladź: Bubel A.- 26, Chuć B. - 20, Broda M.- 18.

Sędzia główny: Maciej Szafraniec, sędzia pomocniczy: Arkadiusz Bitman, sekretarz: Anna Zwierzyna, sędzia mierzący czas gry: Kamil Banik, sędzia mierzący czas 24': Agnieszka Pytel
W ostatniej kolejce I rundy RKK AZS grać będzie w Rybniku z tamtejszym MKKS.

Drugi raciborski zespół walczący w tej klasie rozgrywkowej przegrał po zaciętej walce na wyjeździe z KKS Mickiewicz 104:78. Przez trzy kwarty zawodnicy trenera Aleksandra Grzeszka toczyli wyrównany bój z gospodarzami. O niekorzystnym wyniku zdecydowała wyraźnie przegrana czwarta kwarta.

KKS Mickiewicz Katowice II - Ofensywa Racibórz 104:88. Ofensywa w kolejnym meczu zagra na wyjeździe z Pogonią Ruda Sląska.