Sport28 kwietnia 201410:21

Raciborskie zapasy z medalami, ale bez złota

Raciborskie zapasy z medalami, ale bez złota - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Mistrzostwa Polski w zapasach w Solcu Kujawskim przyniosły raciborskim zapasom medale, ale zabrakło najcenniejszego krążka. Niespodzianką jest dopiero III miejsce w 86 kg Sebastiana Jezierzańskiego z Dębu Brzeźnica, niedawnego uczestnika Mistrzostw Europy. Mateusz Wolny, który również walczył w fińskim mieście Vantaa przywiózł srebro. Cztery medale przywiozły zapaśniczki.

Cztery medale przywiozły panie. W 53 kg druga była Paula Kozłow (Unia), a trzecie jej niedawna klubowa koleżanka Sara Jezierzańska (Dąb Brzeźnica). W 63 kg srebro wywalczyła Agnieszka Król (Unia), a Agata Tatar (Dąb) zdobyła brąz w 69 kg.

59 kg w klasykach staje się powoli raciborską specjalnością, tyle że Dawid Ersa Ersetic (Unia) musiał uznać w finale wyższość Michała Tracza. Raciborzanin z powodu kontuzji poddał walkę. W półfinale Ersetic pokonał m.in. aktualnego mistrza kraju w wadze do 55 kg Marcina Kunysza, który zajął ostatecznie piąte miejsce. Trzeci w tej kategorii był Arkadiusz Gucik (Unia). W 71 kg brąz zdobył Krzysztof Bańczyk, a w 80 kg Mateusz Wolny, niedawny uczestnik championatu Starego Kontynentu, przegrał finał z Tadeuszem Michalikiem, choć startował wagę wyżej, a pojedynek był zacięty. Brązowy medal zdobył również Grzegorz Wanke (OSSM Racibórz) w kategorii 66 kg.

Wśród wolniaków brzeźnicki Dąb zaznaczył swoją obecność jedynie brązem Sebastiana Jezierzańskiego. Natomiast w tym samym stylu w kategorii 70 kg III miejsce wywalczył Arkadiusz Szeja (OSSM Racibórz).

Mistrzostwa w Solcu po raz pierwszy od 20 lat zgromadziły panie i zapaśników obu stylów. Startowało 241 zawodników z 57 klubów.