Kącik statystyka futbolu cz. I
Runda jesienna za nami. Przyszła więc pora na podsumowanie osiągnięć poszczególnych zespołów, wraz z ich danymi statystycznymi dotyczącymi owej rundy. W pierwszej części przedstawimy dokonania zespołów IV ligi oraz II grupy klasy okręgowej. Zapraszamy do lektury Kącika statystyka futbolu.
KS Unia Racibórz
Raciborscy kibice, po sezonie 2012/2013, w którym to musieli drżeć o losy zespołu ze Srebrnej niemal do samego końca, liczyli, że w nowym sezonie będzie zdecydowanie lepiej. Stery w klubie przejął nowy trener. Został nim znany w regionie Jan Woś. Choć z klubu docierały euforyczne założenia co do celów, zostały one drastycznie zweryfikowane już w pierwszej kolejce. Lepszy od Unitów okazał się wtedy Bełk. Kolejne mecze także w większości nie napawały optymizmem, choć zaznaczyć należy, że Unia w pewnym momencie rundy jesiennej plasowała się na dość wysokim miejscu. Kiedy po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce, nie pamiętają nawet najstarsi kibice Unii. To wszystko w końcówce rundy powróciło jednak do normy, przez co Unia spadła na miejsce trzynaste. Pozostaje mieć nadzieję, że wiosną zespół ze Srebrnej będzie spisywał się na tyle dobrze, by powalczyć o miejsce nawet w pierwszej ósemce. Choć strata nie jest duża, bo zaledwie dwupunktowa, to wydaje się to marzeniem ściętej głowy...
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,00 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,87 bramki
Wygrane: 4. spotkania
Remisy: 5. spotkań
Porażki: 6. spotkań
Procent zwycięstw: 27%
Procent remisów: 33%
Procent porażek: 40%
Strzelcy bramek dla KS Unia Racibórz: Łukasz Bawoł - 13. bramek; Robert Dominik - 3. bramki; Rafał Chałupiński, Marek Prusicki, Ji%u0159i Barcal - wszyscy po 2. bramki; Mateusz Grzesik, Rafał Fojcik, Mateusz Goral, Kamil Knura, Wojciech Pytlik, Patryk Podstawka - wszyscy po 1. bramce
LKS 1908 Nędza
Podopieczni Mieczysława Masłowskiego, choć do tej pory grali w III grupie klasy okręgowej, decyzję ŚZPN dołączyli w tym sezonie do grupy II. Kibice, którzy niezbyt sprzyjają zespołowi Nędzy, od początku komentowali, że ekipa ta nie będzie w stanie poradzić sobie pośród całkiem nieznanych zespołów. Jakie musiało być ich zdziwienie, kiedy nędzanie w wielu meczach wprost zachwycali. Dało im to w ogólnym rozrachunku trzecią pozycję w tabeli. Ich strata do lidera z Rybnika to siedem punktów. Wiosną zespół z Nędzy z całą pewnością będzie chciał kontynuować jesienną passę. Czy mu się to uda? Przekonamy się już w marcu.
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 3,00 (!) bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,00 (!) bramki
Wygrane: 9. spotkań
Remisy: 4. spotkania
Porażki: 2. spotkania
Procent zwycięstw: 60%
Procent zwycięstw: 27%
Procent porażek: 13%
LKS Buk Rudy Wielkie
Drugi z reprezentantów naszego podokręgu w tej grupie klasy okręgowej zajął na półmetku sezonu 2014/2015 miejsce ósme. Gracze Rud zapisali na swym koncie pięć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek. Złożyło się to na dziewiętnaście oczek. Jak na beniaminka osiągnięcie to nie jest złe, lecz zawsze może być lepiej. I o to właśnie, już w nowym, 2015 roku, będą walczyć gracze z Cegielskiej w każdym z meczów. Pytanie, z jakim skutkiem?
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,2 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,8 bramki
Wygrane: 5. spotkań
Remisy: 4. spotkania
Porażki: 6. spotkań
Procent zwycięstw: 33%
Procent remisów: 27%
Procent porażek: 40%
źródło strzelców KS Unia Racibórz: TUTAJ
W kolejnej części cyklu przedstawimy osiągnięcia zespołów z III grupy klasy okręgowej.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany