Sport5 lipca 200911:30

60 lat futbolu w Górkach Śląskich

60 lat futbolu w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W pierwszy dzień Festynu Sportowego z okazji 60-lecia LKS Górki Śląskie doszło do kilku bardzo ciekawych wydarzeń nie tylko sportowych. Poniżej przedstawiamy relację z pierwszego dnia.

Turniej Skata Sportowego

Na początek, punktualnie o 9:00 do boju o Puchar Prezesa LKS ruszyli panowie grający w skata. Przybyło wielu zawodników z okolicznych klubów. Podczas tego turnieju rozegrano dwie rundy. Warte odnotowania jest, że podczas jednego z rozdań w drugiej rundzie doszło do zdobycia grandovera (240 punktów zdobyte przez zawodnika podczas jednego rozdania). Rozdanie to było bardzo szczęśliwe dla Jerzego Kabuta, ponieważ należy zaznaczyć, iż grandover trafia się raz na 6000 rozdań.  Turniej Skata zakończono wręczeniem pucharu i nagród rzeczowych, a także drobnych kwot pieniężnych z tak zwanych „wpadek”.

Klasyfikacja końcowa turnieju (miejsca I-VIII)

LKS Górki Śląskie – Team Amatorów

Po Turnieju Skata, o godzinie 15:00 organizatorzy zaplanowali mecz pomiędzy LKS Górki Śląskie II (drużyna rezerw występująca w C klasie) a drużyną Ligi Amatorów z Lysek. Z powodu braku kliku graczy w teamie gości, paru graczy z Górek zasiliło szeregi przeciwnika.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł już w 5 minucie. Zdobyli go gracze gospodarzy, wykorzystując błąd golkipera gości. Od momentu straty bramki team z Ligi Amatorów próbował wyrównać stan meczu, lecz gracze Górek grali bardzo umiejętnie w obronie przerywając ataki gości i czyhając na kontrę. Bramkę udało się zdobyć po rzucie wolnym z okolicy 18 metra boiska. Zawodnik Górek mimo czteroosobowego muru graczy przyjezdnych spokojnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki. Gracze Amatorów postanowili tanio skóry nie sprzedawać i po udanej akcji z kontry zdobyli gola.

Po przerwie team Amatorów chcąc wyrównać stan meczu rzucił się do ataku, jednak ich koledzy z Górek wykazali się boiskowym cwaniactwem i nie pozwolili sobie wbić kolejnej bramki. W regulaminowym czasie gry wynik brzmiał co prawda 2:1, lecz sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się gracze Amatorów. Lepsze strzelanie jedenastek pozwoliło im na wyrównanie stanu meczu.

Skład drużyny Górek Śląskich: Kołakowski Mariusz – Kwiatkowski Marek, Bugdoll Grzegorz, Jeleń Mateusz, Wieczorek Tomasz, Gronert Szymon, Hanusek Adam, Hanusek Tomasz, Szenk Sebastian, Musiolik Dawid, Musiolik Adrian, Paprotny Jacek, Hildebrandt Paweł, Musioł Karol

Górki Śląskie – Nędza (Żacy)

Kolejną zaplanowaną atrakcją Festynu Sportowego był mecz pomiędzy drużynami żaków Górek Śląskich i Nędzy. Od początku meczu chłopcy z Nędzy rzucili się do ataku. Opłaciło im się to. Swą pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej akcji. Przyjezdni postanowili iść za ciosem i już po chwili pokonali bramkarza gospodarzy po raz kolejny. Młodzi piłkarze Górek także mieli swe okazje, lecz ich strzały były pewnie wyłapywane przez golkipera gości. Po kilku akcjach gospodarzy i wypracowaniu kliku sytuacji podbramkowych, na powrót do głosu doszli gracze przyjezdnych. Swą bezsprzeczną  dominację udowodnili pokonując bramkarza Górek po raz 3.
Po chwili przerwy oba teamy przystąpiły do drugiej połowy meczu. Mimo wielu prób graczy gospodarzy, tylko goście zdobywali bramki. Zaraz po przerwie na 0:4 a kilka minut później na 0:5. Spotkanie zakończyło się pogromem młodych graczy Górek Śląskich.

Wynik spotkania: 0:5 (0:3)

Górki Śląskie (oldboye) – Concordia Knurów (oldboye)

Bezpośrednio po meczu żaków doszło do konfrontacji oldboyów Górek Śląskich z byłymi graczami Concordii Knurów. Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy (żółte stroje), lecz po kilku minutach dominować zaczęli gracze Concordii (zielone stroje). W 5 minucie zakotłowało się pod bramką Górek Śląskich, na szczęście dla graczy gospodarzy piłka po strzale gracza Knurowa przeleciała ponad poprzeczką. Kolejna faza spotkania była bardzo wyrównana. Piłka przemieszczała się spod jednej bramki pod drugą w tempie iście ekspresowym.

Pierwsza bramka tego spotkania padła dopiero w 20 minucie. Po składnej akcji na lewej flance boiska do piłki doszedł gracz Concordii, który bez problemu umieścił ją w siatce. Team miejscowych, mimo iż była to tylko festynowa zabawa, postanowił nie poddawać i za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, lecz ich akcje ofensywne kasowane były przez obronę gości. 25 minuta meczu.  Kolejna akcja na lewej flance. Tym razem gracz gości ucieka z piłką, po czym strzela w kierunku dalszego słupka, obok bezradnego bramkarza. Kilka minut później gracze Concordii podwyższyli wynik na 3:0.

Po kilku chwilach przerwy oba zespoły pojawiły się znów na murawie. Początkowo druga odsłona przebiegała z lekką przewagą byłych graczy Górek, lecz po kilku minutach wszystko wróciło do normy z pierwszej połowy. Kibice nie musieli długo czekać na kolejne bramki. Niedługo po wznowieniu padła czwarta bramka dla gości, chwilkę później piąta i było już oficjalnie po meczu.

Mimo straty pięciu bramek gracze Górek nie poddawali się i ciągle atakowali bramkę Concordii. Udało im się nawet zdobyć bramkę honorową, lecz na ich trafienie Concordia odpowiedziała natychmiast zdobywając swą szóstą bramkę.

Wynik spotkania: 1:6 (0:3)

LKS Górki Śląskie (oldboye) skład: Habram Eugeniusz – Weiner Wilhelm, Rezner Grzegorz, Czerny Bernard, Belkius Marian, Kurowski Waldemar,  Tomiczek Hubert, Malejka Stanisław, Kaszta Krystian, Porąbka Marian, Porąbka Andrzej, Pytlik Andrzej, Jerzy Czerny

Concordia Knurów (oldboye) skład: Furch Zygfryd – Wojtanowski Marek, Siwiec Bronisław, Siwiec Janusz, Burek Andrzej, Burek Sebastian, Skowron Dariusz, Hołysz Andrzej, Kapustka Zbigniew, Popek Andrzej, Piejko Adam, Jureczko Zbigniew, Piotrowski Julian, Dąbkowski Tadeusz