Sport7 lipca 200908:35

Mecze dla kibiców, odznaki dla zasłużonych

Mecze dla kibiców, odznaki dla zasłużonych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Drugi dzień obchodów sześćdziesięciolecia góreckiego LKS-u rozpoczęto od mszy świętej w Kościele Dobrego Pasterza. Następnie o godzinie 13:30 prezes klubu, Arkadiusz Gronert, przywitał zgromadzonych gości na uroczystości wręczenia odznaczeń dla osób zasłużonych dla miejscowego klubu.

Złotą Odznakę LZS otrzymali:

Bronisław Sikora, Jerzy Czerny, Wilhelm Weiner, Rudolf Jarzombek, Jerzy Szenk, Norbert Franica, Bronisław Klimowicz, Edward Gronert, Piotr Hanusek, Jerzy Napora.

Srebrną Odznaką LZS otrzymali:

Józef Kieś, Marek Czerny, Marian Belkius, Rudolf Żyła, Eryk Hamerski, Eugeniusz Bonk, Piotr Gronert, Damian Węglorz, Michał Węglorz, Krzysztof Gembalczyk, Rainhard Przynicki, Ryszard Płaczek, Jan Pompa, Arkadiusz Gronert, Rajnold Wiener, Roman Jureczko.

Brązową Odznakę LZS otrzymali:

Jerzy Kuczera, Marek Paskuda, Sebastian Szenk, Paweł Rezner, Marcin Rezner, Sylwester Piątek, Kazimierz Pawliczek, Krystian Kaszta, Waldemar Kurowski, Lukas Roland, Bernard Belkius, Łukasz Kałuża, Henryk Gwozdz, Łukasz Sombrowski, Artur Weiner, Marcin Czorny, Piotr Kwiatkowski, Stanisław Mrówka, Werner Gwozdz, Rajnhold Depta, Józef Cyran, Henryk Postawka, Arkadiusz Pielczyk, Jarosław Panuś, Henryk Cyfka, Adam Czogała, Przemysław Tedler, Franciszek Kupka.

Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na relaks i kolejne rozgrywki piłkarskie.

Mecz trampkarzy: LKS Górki Śląskie – LKS Lyski:

Młody team Górek podejmował w pierwszym meczu zespół Lysek, mając tym samym okazję do rewanżu za mecze w lidze Trampkarzy Starszych. Początkowo spotkanie układało się pod dyktando drużyny gospodarzy, którzy lekko przeważali. Jednak z biegiem czasu coraz śmielej atakowali gracze Lysek.  Swą zdecydowaną przewagę udowodnili strzelając do przerwy trzy gole, a po niej dokładając jeszcze dwa, co razem dało wynik 0:5.
Mecz juniorów: LKS Górki – LKS Bogunice

W drugim niedzielnym meczu team juniorów Górek grał przeciwko drużynie LKS Bogunice. Mimo, iż mecz miał być potraktowany jako zabawa, zawodnicy obu drużyn nie szczędzili swych sił i nie cofali nóg. Podeszli do meczu jak najbardziej na poważnie, o czym miał okazję przekonać się zawodnik Bogunic, który doznał poważnej kontuzji już na samym początku meczu.

Zespół gości przeprowadził w 7 minucie meczu bardzo szybką akcję prawą stroną boiska. Ich zawodnik zagrał na środek do niepilnowanego kolegi z drużyny, a ten bez problemów pokonał góreckiego bramkarza.  Gracze gospodarzy niemal natychmiast spróbowali wyrównać stan meczu, lecz ich poczynania niwelowane były przez obronę Bogunic. Pierwsza odsłona tego meczu minęła pod znakiem nieustannych ataków obu drużyn, wynik nie uległ jednak zmianie.

Po krótkiej przerwie, oba teamy przystąpiły do gry w drugiej połowie. Już po kilku minutach juniorzy Bogunic mieli kolejną okazję do zdobycia bramki. Tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką. Po chwili przed szansą wyrównania stanął team Górek, lecz i w tym wypadku zabrakło celności. Mimo wielkiego zaangażowania obu drużyn wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Wynik spotkania:  LKS Górki – LKS Bogunice 0:1 (0:1)

Skład LKS Górki Śląskie:
Łukasz Machnik – Łukasz Pogoda, Łukasz Fitowski, Daniel Skorupa, Mateusz Jeleń, Michał Stupowski, Michał Rusok, Paweł Hildebrandt, Mirosław Fasola, Robert Halama, Karol Musioł
Rez.: Łukasz Piela, Paweł Ruchała, Arkadiusz Kampik, Szymon Napora
Trener: Adam Hanusek

Mecz dnia: LKS Górki – DREAM TEAM

Ostatni mecz góreckiego Festynu Sportowego zyskał miano meczu dnia. Naprzeciw siebie stanęli byli gracze LKS Górki, ciągle aktywni piłkarsko w innych klubach, oraz obecny skład Górek Śląskich. Od pierwszego gwizdka mecz stał na wysokim poziomie. Już w 3 minucie Arkadiusz Gronert wbił piłkę do bramki Górek z pięciu metrów, lecz arbiter liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. Pierwszy gol w tym niezwykłym meczu padł po akcji zespołu gospodarzy. Kilka chwil później kibice mogli być świadkami podwyższenia wyniku, jednak piłka po strzale głową zawodnika LKS minęła słupek. Kolejny etap gry należał zdecydowanie do byłych graczy Górek. Nieustannie atakowali, lecz efektu w postaci bramki nie było widać. Niedługo potem sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Dream Teamu. Niestety, dla nich obrona obecnej jedenastki Górek była nie do przejścia. Mało tego, zdobyła swego drugiego gola. Po podwyższeniu prowadzenia LKS cofnął się lekko do obrony, czyhając na dogodną okazję do wyprowadzenia kontry.
Kilkanaście minut przed końcem meczu team byłych zawodników LKS wypracował dogodną sytuację, lecz golkiper gospodarzy popisał się ekwilibrystyczną obroną.
Trzeci gol dla góreckiej jedenastki padł po szybkiej akcji i bardzo dobrym zagraniu do Andrzeja Krupy, który urwał się pilnującemu go zawodnikowi i bez problemu popędził ku bramce zdobywając trzeciego gola.

W 86 minucie piłkę w siatce umieścił Arkadiusz Gronert, zdobywając tym samym pierwszego gola dla Dream Teamu. Niecałą minutę team byłych graczy Górek dokonał tego czynu po raz drugi. Gdy wszyscy kibice myśleli, iż stan meczu zostanie wyrównany, Górki zdobyły swą czwartą bramkę. Natychmiast po tym trafieniu sędzia zakończył mecz.

Wynik spotkania: LKS Górki – DREAM TEAM 4:2 (1:0)