Sport11 czerwca 201518:51

Raciborzanie w Chorzowie, czyli Lekkoatletyka dla Każdego

Raciborzanie w Chorzowie, czyli Lekkoatletyka dla Każdego  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Chorzowski stadion lekkoatletyczny 9 czerwca gościł młodziutkich zawodników w kolejnych zawodach wojewódzkich w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego!

Adepci Królowej Sportu startowali w biegach na 100 m, 300 m, 600 m dziewcząt, 1000 m chłopców, w skoku w dal i pchnięciu kulą. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięskie miasta  puchary. Cieszy fakt, że rywalizację drużynową wygrał  Racibórz zdobywając 208 pkt., drugi był Sosnowiec 160 pkt., a trzecie miejsce zajął Bytom 137 pkt. Raciborzanie zdobyli w sumie 10 medali. Na najwyższym stopniu  stanęli: Agata Grela (SP 4), Rafał Żyła (SP 15), Magdalena Modrzejewska (SP 8), Patryk Grzegorzewicz (SP 1). Na drugim miejscu uplasowali się: Karol  Kasprzycki (SP 15), Adrian Podlasek  (SP15), Natalia Karpińska (SP 18). Trzecie miejsce wywalczyli: Monika Łubik (SP 15), Alan Fas (SP 1), Jarosław Lesik (SP 15).

Opiekunami zawodników na tych zawodach były: Beata Szyjka , Izabela Kiersztyn, Beata Sudenis. Koordynatorem ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na województwo śląskie jest prezes Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacek Markowski. W Raciborzu program realizuje UKS Victoria przy SP 15 i Miasto Racibórz.