Sport13 lipca 200908:58

Wyraźnie zabrakło wytrzymałości

Wyraźnie zabrakło wytrzymałości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

- Pomimo kontroli nad przebiegiem gry i prowadzeniem 2:0, już przed przerwą wiedziałem, że nie wszyscy zawodnicy wytrzymają wysokie tempo gry - powiedział trener Bernard Sławik.

Drużyna z Bogdanowic w poprzednim sezonie wygrała rywalizację w IV lidze opolskiej. Po 21 zwycięstwach, 2 remisach i 7 porażkach zdobyła 65 pkt. wyprzedzając drugi w tabeli Start Namysłów o 5 pkt. Obecnie w drużynie jest testowanych pięciu nowych zawodników. W pierwszym meczu sezonu 2009/2010 w III lidze podopieczni Marka Malewicza zagrają z Energetykiem ROW Rybnik.
Natomiast raciborska Unia w zasadzie do końca musiała walczyć o utrzymanie się w stawce czwartoligowych drużyn w II grupie IV ligi śląskiej i pomimo braku Jarosława Rachwalskiego, Jacka Selery, Grzegorza Gawrona, Artura Potaczka, Tomasza Wardęgi, Sebastiana Kapinosa i Mariusza Frydryka w pierwszej połowie meczu była zespołem zdecydowanie lepszym.

- Mecz kontrolny z drużyną Startu Bogdanowice był bardzo pożytecznym sprawdzianem. Jestem zadowolony z gry oraz postawy swoich zawodników. Ten mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie mogliśmy się przekonać jak wielki potencjał drzemie w naszym młodym zespole, a druga obnażyła nasze słabości, a przede wszystkim brak wytrzymałości. Myślę, że po takim meczu chłopcom łatwiej będzie uwierzyć, że już teraz mogą grać skutecznie z bardziej doświadczonymi przeciwnikami, a także zrozumieć ile pracy nas czeka jeżeli chodzi o motorykę. Uważam, że przeciwnik nie był słabym zespołem, ale zupełnie nie mógł sobie poradzić z pressingiem oraz dobrą organizacją gry naszych zawodników szczególnie w pierwszej połowie meczu. Martwi mnie fakt, że od początku przygotowań kilku zawodników z różnych powodów nie trenuje regularnie i nie mogło przystąpić do pierwszego meczu kontrolnego. Na ten moment nasza ławka jest zbyt krótka i z przykrością muszę stwierdzić, że nie wszyscy zawodnicy, których miałem do dyspozycji są w stanie podołać grze na czwartoligowym poziomie. Dziękujemy kibicom za zainteresowanie oraz wsparcie i doping - powiedział po meczu trener Bernard Sławik.

W sobotę raciborska drużyna zagrała trzema obrońcami, przed którymi zagrali dwaj defensywni pomocnicy, trzema zawodnikami w linii środkowej i dwoma napastnikami. Takie ustawienie połączone ze zdecydowanym pressingiem w środkowej stefie boiska pozwoliło na zdecydowaną dominację na boisku. Bezradni zawodnicy drużyny gości wybijali piłkę, która szybko wracała na ich połowę w kolejnych ciekawych akcjach Unii.

Piłkarze Unii pierwszego gola zdobyli po dobrym rozegraniu piłki z prawej strony boiska. Bramkarz gości Rafał Wolny odbił piłkę, ale gola zdobył zamykający akcję na lewym skrzydle Łukasz Zejdler. Kilka minut później po kolejnej ładnej zespołowej akcji na 2:0 podwyższył wynik meczu Adam Kiełtyka. Po trzydziestu minutach gry na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Kamil Szałkowski, ale po jego strzale z ostrego kąta piłka odbita instynktownie przez bramkarza gości trafiła w słupek i poprzeczkę.

W drugiej połowie meczu drużyna gości zagrała lepiej i w 47 minucie po groźnym wejściu w pole karne był faulowany Wiesław Frydryk. Gola dla gości zdobył Piotr Jamuła. Sześć minut później sytuacja się odwróciła i decydując się na pojedynek "jeden na jeden" w pole karne gości dynamicznie wjechał Łukasz Zejdler. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Szałkowski. Kolejny gol spotkania padł w 65 minucie. Po dośrodkowaniu najwyżej wyskoczył Jarosław Reiwel i strzałem głową trafił piłką pod poprzeczkę bramki bronionej przez Michała Bedryja. W 71 minucie meczu sędzia podyktował trzeciego karnego w tym meczu. Tym razem skutecznym egzekutorem był jedenastki był Dawid Fryt. Ostatniego gola w bardzo nerwowej zdobył Andrzej Machulak, który łatwo ograł debiutującego w drużynie seniorów Unii Dawida Majewskiego, który w sumie rozegrał bardzo fajny mecz na lewej obronie.

KP Unia Racibórz: Szymon Kubów (od 46 min. Michał Bedryj), Mirosław Pniewski(od 72 min. Adam Mużelak), Piotr Sławik, Edward Kowalczyk (od 69 Łukasz Haras), Dawid Majewski, Dawid Fryt, Łukasz Haras (od 46 min. Marcin Rusin), Patryk Podstawka, Łukasz Zejdler (od 72 min. Paweł Kampka), Adam Kiełtyka (od 46 min. Rafał Haras), Kamil Szałkowski. Trener Bernard Sławik.

Start Galmet Bogdanowice: Rafał Wolny (od 46 min. Tomasz Roskosz), Przemysław Baranowski, Mariusz Wiciak, Mateusz Sałek, Jarosław Reiwer , Patryk Muzyk (od 46 min. Piotr Hanuszewski), Mateusz Balcer (od 46 min. Rafał Turski), Rafał Czarnecki, Piotr Jamuła, Wiesław Frydryk (od 78 min. Andrzej Machulak), Mateusz Krupa (od 84 min. Wacław Masłowski). Trener Marek Malewicz.

Kolejne spotkanie Unia rozegra w środę 15 lipca w Dobrzeniu Wielkim z trzecioligowym Torem. Początek spotkania o godz. 18. Później w sobotę 18 lipca o godz. 17  w Nędzy Unia zagra mecz z LKS Baterexem Nędza, a w niedzielę 19 lipca piłkarze wyjadą na obóz do Węgierskiej Górki.