Sport19 września 201520:27

Dwa do zera, Lyski po mękach żegnają outsidera

Dwa do zera, Lyski po mękach żegnają outsidera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Piąta kolejka II grupy B klasy to między innymi wyjazdowa potyczka Pawłowa w Lyskach. Gracze gospodarzy byli zdecydowanymi faworytami, co chcieli potwierdzić od początku meczu. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego ruszyli do ataku, a do zdobycia pierwszej bramki nie potrzebowali zbyt wiele czasu. Piłka znalazła się w bramce Pawłowa już w piątej minucie po bardzo dobrym uderzeniu Bronisława Kłoska. Gracze Janusza Kosubka nie podłamali się po stracie gola. Z kolei Lyski nadal atakowały. Gra defensywy Pawłowa była jednak na tyle dobra, że kolejne bramki w pierwszej połowie nie padły.

W drugiej części meczu to zespół Pawłowa był stroną lekko przeważającą. Goście co rusz podchodzili pod pole karne lyseckiego zespołu. Niestety, niewiele z tego wyniknęło, gdyż brakowało kogoś, kto postawiłby kropkę nad i. Lyski także miały swe sytuacje, w większości wypracowane po kontrach, lecz i w ich przypadku piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Aż do 91. minuty. Idealne zagranie z flanki strzałem z pierwszej piłki wykonćzył Sebastian Urbaś, ustalając po ogromnych mękach wynik spotkania na 2:0. Lyski z kompletem punktów nadal przewodzą tabeli II grupy B klasy.

LKS Lyski - LKS Pawłów 2:0 (1:0)

1:0 Bronisław Kłosek 5'
2:0 Sebastian Urbaś 90'+1'

Żółte kartki: Sebastian Urbaś (Lyski); Marcin Litka (Pawłów)

LKS Lyski: Marcin Neugebauer - Mateusz Janus, Krzysztof Janoszek, Dawid Nieszporek (75. Arkadiusz Tolka), Daniel Mrozek (88. Paweł Zalesiński), Adrian Czogała (70. Damian Gryt), Sebastan Urbaś, Kamil Gawlyta (kpt.), Łukasz Kuczera, Tomasz Langer (69. Czesław Wojciechowski), Bronisław Kłosek
Rezerwa: Szymon Przygoda
Trener: Damian Cichecki
Kierownik drużyny: Stanisław Kuczera

LKS Pawłów: Marcin Litka - Alksander Herud (kpt.), Mariusz Zygla, Krzysztof Krzykała, Robert Lazar, Eliasz Ziętek, Karol Zymelka, Patryk Tobiasz, Michael Dokupil, Paweł Gawełek, Dawid Kocur
Rezerwa: Patryk Bartuzelski, Piotr Kraiński
Trener: Janusz Kosubek
Kierownik drużyny: Błażej Pelczar

Spotkanie sędziowali: Michał Bednarz (sędzia główny); Krzysztof Kurzydym, Jacek Myśliwiec (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl