Pracowity weekend zapaśników MKZ Unia Racibórz

Pracowity weekend zapaśników MKZ Unia Racibórz  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Polska:

Bardzo pracowity weekend mają za sobą zapaśniczki i zapaśnicy MKZ Unia Racibórz, którzy z powodzeniem startowali na zawodach w Chęcinach, Katowicach i Piotrkowie Trybunalskim.

Zawodniczki raciborskiego klubu wystartowały w Chęcinach w Jesiennym Pucharze Polski zarówno w kategorii kadetek, jak i juniorek. Najlepiej z podopiecznych Sylwii Bileńskiej w młodszej grupie wiekowej zaprezentowała się Natalia Duksa (52 kg), która dopiero w finale musiała uznać wyższość swojej rywalki. Paulina Koszany (70 kg) w swojej wadze zajęła ostatecznie 7. pozycję. Natomiast w gronie juniorek Agata Walerzak po raz kolejny potwierdziła przynależność do krajowej czołówki i ostatecznie uplasowała się na 3. miejscu w kategorii do 51 kg.

W Piotrkowie Trybunalskim, gdzie rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, zawodnicy MKZ Unia Racibórz pięciokrotnie stawali na podium. Złote medale wywalczyli Michał Michniewicz (53 kg) oraz Tomasz Wawrzyńczyk (85 kg). Na drugim miejscu zawody ukończył Adrian Weczerek (35 kg), a medale brązowe przywieźli do Raciborza Jakub Otulak (42 kg) i Krzysztof Prasek (59 kg).

Z kolei w stolicy Górnego Śląska w minioną sobotę zorganizowano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski klasyków. Startujący w wyższej wadze niż zazwyczaj Arkadiusz Gucik (66 kg) wywalczył brązowy medal. W tej samej wadze Dawid Ersetic tym razem zakończył turniej na 5. miejscu. Medal brązowy zapisał na swoje konto również Krzysztof Bańczyk, który stanął na najniższym stopniu podium w wadze 71 kilogramów.