Sport14 listopada 201521:15

Zwycięstwo rodziło się w bólach. Pomeczowe pretensje trenera Ocic

Zwycięstwo rodziło się w bólach. Pomeczowe pretensje trenera Ocic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice: XV kolejka A klasy w Owsiszczach postawiła naprzeciw siebie dwa zespoły z dolnej strefy tabeli. Zespół gospodarzy podejmował drużynę LKS Ocice. Ostatnie cztery mecze w wykonaniu obu zespołów zdawały się zwiastować zacięte spotkanie. Zarówno gospodarze, jak i goście wygrali dwa mecze i dwa przegrali. Wydarzenia na boisku całkowicie to potwierdziły. Raz atakowały Ocice, raz Owsiszcze. Niestety bez efektu w postaci bramki. Piłka co prawda kilkukrotnie przemknęła tuż obok słupka, lub nad poprzeczką, lecz za to punktów nie przyznają. Po zaciętej pierwszej połowie oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 0:0.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Raz atakowali miejscowi, raz przyjezdni. Niestety, wynik na tablicy świetlnej w Owiszczach pozostawał bez zmian - 0:0. Wraz z upływającym czasem, narastała także frustracja zawodników obu ekip, którą zdecydowali się rozładować w sposób najgłupszy z możliwych - faulując. Sędzia nie pozostawał obojętny ma zagrania niezgodne z przepisami, karając żółtymi kartkami raz graczy jednego zespołu, raz drugiego. Gdy wszystkim wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się podziałem punktów, jeden z graczy gospodarzy został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez chwili zawahania wskazał na "wapno". Piłkę na punkcie oddalonym o jedenaście metrów od bramki Ocic ustawił Krzysztof Pientka, po czym pewnym strzałem pokonał golkipera Ocic, który do tej pory spisywał się naprawdę dobrze, kilkukrotnie ratując swój zespół z opresji. Chwilę po zdobyciou gola przez ekipę gospodarzy arbiter zakończył spotkanie. Gdy trójka sędziowska schodziła do szatni musiała wysłuchać pretensji trenera gości, który szyderczo podziękował arbitrowi, dodatkowo twierdząc, że w 90. minucie karnego dyktować się nie powinno. Dzięki sobotniej wygranej ekipa Owsiszcz awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Ocice ciągle są przedostatnie.

LKS Owsiszcze - LKS Ocice 1:0 (0:0)

1:0 Krzysztof Pientka 90'+1' (k)

Żółte kartki: Sebastian Ćwik, Mateusz Warzeszka, Kamil Cisz (Owsiszcze); Denis Mikołajec, Konrad Fedyn, Michał Joszko, Tomasz Zając (Ocice)

LKS Owsiszcze: Michał Bachorski - Piotr Warzeszka, Kamil Cisz, Marek Klima, Sebastian Ćwik, Mateusz Warzeszka, Marek Waliczek (46. Maciej Furtok), Krzysztof Pientka, Patryk Buchcik (46. Sebastian Miłota), Marcin Franiczek (81. Tomasz Karnówka (85. Mateusz Fas)), Piotr Złoty (kpt.)
Rezerwa: Tomasz Krupa, Tomasz Hanzlik, Adam Staniczek
Trener: Dariusz Karasiewicz
Kierownik drużyny: Dawid Cisz

LKS Ocice: Denis Mikołajec - Kanrad Fedyn, Arkadiusz Jasny, Michał Joszko, Artur Wolnik, Wojciech Sochacki (70. Karol Mainusch), Michał Zieliński (60. Szymon Szramowski) Piotr Święty, Daniel Skupnik (kpt.) [80. Tomasz Zając], Jan Hopko, Mateusz Nieckarz (65. Marcin Swandula)
Rezerwa: Marek Pyka, Grzegorz Borys, Tomasz Dancewicz
Trener: Wojciech Maksymczak
Kierownik drużyny: Henryk Mainusz

Spotkanie sędziowali: Paweł Front (sędzia główny); Marcin Bednarz, Tomasz Figurniak