Sport9 stycznia 201615:45

Wygrana Krzanowic na początek roku

Wygrana Krzanowic na początek roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Bardzo dobrze rozpoczęły nowy rok zawodniczki UKS Krzanowice. W piątkowy wieczór przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności krzanowiczanki pokonały drużynę Politechniki Częstochowa 3:0.

Początek meczu był bardzo nerwowy z obu stron. Zawodniczki obu drużyn po przerwie świąteczno-noworocznej nie potrafiły znaleźć rytmu gry i popełniały dużo błędów. Częstochowianki skuteczniej wykorzystywały błędy gospodyń i wyszły na prowadzenie 11:8. Jednak z piłki na piłkę krzanowiczanki grały lepiej i przede wszystkim dokładniej, co szybko przełożyło się na wynik 18:13 dla gospodyń. Już do końca seta dziewczęta z Krzanowic kontrolowały wynik i wygrały do 18. Drugi set to popisowa gra krzanowiczanek, które rozbiły częstochowianki do 10. Set trzeci i jak się okazało ostatni był najbardziej zacięty ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały do 22 i zainkasowały kolejne trzy punkty w rozgrywkach III ligi.

GS UKS Krzanowice - SPS AZS Politechnika Częstochowa 3:0 (18,10,22)

Skład: Duda Simona, Otlik Barbara, Krużołek Julia, Gołombek Paulina, Daniszewska Karolina (kapitan), Sycz Julia, Kuziak Magdalena - libero, Freindorf Marta, Miensopust Oliwia, Witeczek Joanna, Kosel Kaja - libero.