Sport15 lutego 201608:45

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce z udziałem zawodników MKS-SMS Victoria Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Polska:

W dniach 12-14 lutego w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze spisali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu reprezentujący barwy Klubu MKS-SMS „Victoria” Racibórz, zdobywając jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Gwiazdą Mistrzostw był Dawid Żebrowski (trener: Jarosław Gasilewski), który w biegu na 60 m ppł. dwukrotnie poprawił własny rekord. W biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 7,73, a w finale zdecydowanie pokonał swoich rywali z nowym Rekordem Polski Juniorów 7,69. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Dziuba (trener: Joanna Skalik), który zdobył w 7-boju srebrny medal uzyskując 4512 pkt. Brązowe medale wywalczyły: Anna Szyjka w biegu na 3000 m z wynikiem 10:04,35 oraz Natalia Węglarz w biegu na 400 m z wynikiem 57,06 (trener: Piotr Morka).

Trochę szczęścia do zdobycia medalu zabrakło Kacprowi Wieczorkowi w biegu na 60 m i Kamilowi Kalinowskiemu w biegu na 200 m - zawodnicy zajęli 4. miejsce. Daria Zalewska, uzyskując trzeci wynik eliminacji biegu na 60 m ppł, z powodu kontuzji nie mogła powalczyć o medal w finale.