Sport12 listopada 201619:37

Cyprzanów-Adamowice: Emocjonujący pojedynek na remis

Cyprzanów-Adamowice: Emocjonujący pojedynek na remis - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Szybkie akcje, strzały, gole, faule, kartki obu kolorów. Właśnie to można zwykle obserwować w emocjonujących pojedynkach. Właśnie taki stworzyli dziś w Cyprzanowie zespół miejscowego LKS-u oraz ekipa Adamowic.

Goście, którzy do Cyprzanowa przyjechali w roli zdecydowanego faworyta potrzebowali na wyjście na prowadzenie niespełna trzydziestu sekund. W swej pierwszej akcji po dośrodkowaniu z lewej flanki umieścili piłkę w siatce. Strzelcem gola był Krzysztof Kręcichwost. Po zdobyciu gola goście próbowali iść za ciosem. Co chwilę znajdowali się na połowie gospodarzy próbując stworzyć, lub powtórzyć akcję z początku meczu. Bezskutecznie. Swe sytuacje miał także Cyprzanów. Początkowo były one dość niemrawe, w większości zakończone strzałami obok bramki, lub wprost w ręce bramkarza Adamowic. Aż do 20. minuty, kiedy to jeden z graczy zespołu gospodarzy został sfaulowany w polu karnym gości. Sędzia bez zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki przyjezdnych. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był kapitan jedenastki Cyprzanowa, Tomasz Grud. Wraz z upływem kolejnych minut pierwszej połowy robiło się coraz ciekawiej. Oba zespoły grały „akcja za akcję” co z całą pewnością mogło podobać się raczej nielicznie zgromadzonej publiczności. Mimo starań Cyprzanowa i Adamowic kolejne bramki w pierwszej części meczu nie padły.

Druga odsłona sobotniego spotkania mogła ułożyć się po myśli graczy z trzeciego miejsca w tabeli. W zamieszaniu w polu karnym Cyprzanowa, jeden z zawodników zespołu gospodarzy zagrał ręką, za co jego zespół ukarany został rzutem karnym dla przeciwników. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Bogusław Zientek, lecz golkiper Cyprzanowa, Rafał Kubik wyczuł intencje strzelca pewnie broniąc jedenastkę. Dobitka okazała się totalnie nieskuteczna. Mijały kolejne minuty drugiej połowy. Adamowice zyskiwały coraz większą przewagę, lecz nie potrafiły jej udokumentować. Swe okazje miał także zespół miejscowych, lecz i jego skuteczność nie była w najlepsza. Nieco nadziei w serca zawodników i kibiców gości tchnęła sytuacja z 78. minuty, kiedy to gracz gospodarzy, Michał Posmyk sfaulował zawodnika próbującego zapoczątkować akcję gości. Za to przewinienie obejrzał drugie „żółtko” w tym meczu, przez co musiał nieco wcześniej udać się do szatni. Goście, grający odtąd w przewadze nie zwalniali tempa. Nadal atakowali, lecz dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy skutecznie ratował dobry wynik dla Cyprzanowa. Miejscowi, choć grali w osłabieniu także mieli swe okazje. Warty wspomnienia jest choćby strzał z końcówki meczu w wykonaniu Dominika Skowronka. Piłka trafiła w górną część poprzeczki po czym wyszła poza pole gry.

Ostatecznie, mimo starań obu zespołów spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Kibice, choć temperatura nie rozpieszczała nie mogli jednak narzekać na chłód, gdyż atmosfera na boisku skutecznie rozgrzewała także sympatyków obu ekip. Po tym remisie sytuacja Adamowic nie uległa zmianie. Nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli II grupy B klasy. Cyprzanów natomiast spadł z miejsca piątego na siódme.

LKS Cyprzanów – LKS Adamowice 1:1 (1:1)

0:1 Krzysztof Kręcichwost 1'
1:1 Tomasz Grud 20' (k)

Żółte kartki: Michał Posmyk x2, Dominik Skowronek, Łukasz Posmyk, Adam Nikel (LKS Cyprzanów); Szymon Teodorowicz, Bogusław Zientek, Paweł Grzybek (LKS Adamowice)

Czerwona kartka: Michał Posmyk – podwójne napomnienie w tych samych zawodach (LKS Cyprzanów)

Składy

LKS Cyprzanów: Rafał Kubik – Szymon Kubik (88. Marek Pawełek), Adam Nikel, Mateusz Witzisk, Łukasz Posmyk, Dominik Chory, Michael Stanke, Tomasz Grud (kpt.), Dominik Skowronek, Michał Posmyk, Marcin Skowronek
Pozostali rezerwowi: Paweł Tebel, Marcin Mika
Trener: Jerzy Kwaśny
Kierownik drużyny: Gerard Modla

LKS Adamowice: Dawid Urbaniec – Paweł Hajok (kpt.), Szymon Teodorowicz, Andrzej Marek, Krzysztof Kręcichwost, Paweł Niewrzoł, Sławomir Rostek, Bogusław Zientek (75. Robert Arendarski), Mateusz Stos, Tomasz Perenc (70. Paweł Grzybek), Piotr Grzybek
Pozostali rezerwowi: Dawid Gembalczyk, Grzegorz Klima, Sebastian Zientek
Trener: Adam Grzybek
Kierownik drużyny: Grzegorz Rek

Spotkanie sędziowali: Sławomir Kozioł (sędzia główny); Paweł Front, Michał Bednarz (asystenci)

Płomień Siedliska 0:1 LKS Jankowice

Tabela II grupy B klasy: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, bramki strzelone/stracone, bilans bramek)

1.Dąb Gaszowice II 32 48:16 +32
2.LKS Pawłów 29 44:20 +24
3.LKS Adamowice 26 31:29 +2
4.LKS Gamów 22 35:29 +6
5.LKS Jankowice 22 26:22 +4
6.LKS 07 Markowice 21 28:13 +15
7.LKS Cyprzanów 20 28:24 +4
8.LKS Ruda Kozielska 20 24:25 -1