Sport18 grudnia 201617:00

Ważne zwycięstwo raciborskich koszykarzy. Gliwiczanie pokonani. 33 punkty Emila Szweda

Ważne zwycięstwo raciborskich koszykarzy. Gliwiczanie pokonani. 33 punkty Emila Szweda - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zajmująca trzecie miejsce w tabeli III ligi koszykówki Ofensywa, mierzyła się dziś w Arenie Rafako z ekipą KS AZS PŚ Gliwice. Gracze gości plasowali się na miejscu piątym. Do swego niedzielnego rywala tracili trzy punkty. Zapraszamy obejrzenia galerii zdjęć.

Raciborzanie już od początku meczu pokazali, że będą robili wszystko, by odzyskać dla Raciborza tytuł terenu nie do zdobycia. Po pierwszej kwarcie, którą wygrali 20:13 byli więc na dobrej drodze do osiągnięcia celu. Niestety, druga kwarta w wykonaniu graczy Ksawerego Fojcika była już nieco słabsza, przez co wygrali ją gracze Gliwic. Trzecia kwarta, jak dotąd była dla Ofensywy szczęśliwa. Nie inaczej było i w tym meczu. Tę część spotkania zespół z Raciborza wygrał 22:10, dzięki czemu odzyskał prowadzenie w meczu. Ostatnia kwarta była najbardziej zacięta, o czym świadczyć może wynik remisowy 16:16. Wystarczył on jednak do odniesienia wygranej zespołu z Raciborza 70:64. Najwięcej punktów dla raciborskiej Ofensywy zdobył w niedzielnym meczu Emil Szwed, który zdobył 33 punkty.

Ofensywa Racibórz - KS AZS PŚ Gliwice 70:64 (20:13; 12:25; 22:10; 16:16)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl