Sport19 grudnia 201615:35

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

AZS Rafako tradycyjnie przegrał. Emocji nie brakowało w meczach JP Telebim RLPS oraz w starciu koszykarzy Ofensywy. Ciekawie także w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej. Zapraszamy do lektury sportowego podsumowania weekendu.

Siatkówka

Raciborskie Rafako pod wodzą Jana Papszuna podejmowało Winner Czechowice Dziedzice. Niestety, kolejna zmiana trenera nie wpłynęła mobilizująco na zespół AZS-u. Ten, już od początku spotkania miał problemy ze zdobywaniem punktów. Tych nie mieli za to gracze gości, którzy wygrali pierwszą partię 19:25. Nieco lepiej dla raciborzan ułożył się set numer dwa. Choć był moment, że przegrywali już sześcioma punktami, zdołali wziąć się w garść, doprowadzić do wyrównania, a nawet wyjść na prowadzenie, którego, jak się później okazało nie oddali do końca tego seta. Co ciekawe, w drugim, wygranym przez Rafako secie, padł dokładnie taki sam wynik, jak w secie pierwszym, czyli 25:19. Trzeci set był niezwykle wyrównany. Jego początek należał do gospodarzy, lecz goście nie pozostawali dłużni. Doprowadzili do wyrównania, a nieco później wyszli na prowadzenie. Niestety, raciborzanie mimo ofiarnej pogoni nie dogonili graczy Winnera, i to ten zespół zapisał na swym koncie kolejną partię. Tym razem zwyciężając 22:25. Kibice, którzy byli pełni nadziei na powodzenie w czwartym secie, musieli szybko zweryfikować swe założenia. I choć był moment, że Rafako prowadziło trzema oczkami, co mogło dawać nadzieję na tie-breaka, to niestety. Prysły one niczym bańka mydlana. Goście doprowadzili po raz kolejny do wyrównania, a nieco później objęli prowadzenie. To złamało graczy gospodarzy, którzy choć próbowali co w ich mocy, to przegrali w czwartym secie 20:25 i cały mecz 1:3. Porażka ta powoduje, że Rafako nadal jest ostatnie w tabeli II ligi siatkówki, a jego strata do wyprzedzających go zespołów jeszcze się powiększyła.

AZS Rafako Racibórz - Winner Czechowice-Dziedzice 1:3 (19:25, 25:19, 22:25, 21:25)

Tabela: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, sety wygrane/przegrane, małe punkty)

Liga kobiet:
Akronis - Pivexin Akademia Fitness 3:0 (walkower)

Koszykówka

Raciborska Ofensywa odzyskała dla Areny Rafako tytuł twierdzy nie do zdobycia. Wygrała z zespołem Politechniki Śląskiej Gliwice 70:64, Więcej informacji TUTAJ.

HLPN

I liga

PRD Kuhn - Marek&Dariusz Metallbau GmbH 3:6 (1:2)

Bramki dla PRD Kuhn: Paweł Polak 2., Bartłomiej Socha, Łukasz Krakowczyk, Mateusz Słodowy, Marcin Pawłowski
Bramki dla Marek&Dariusz Metallbau GmbH: Dawid Michalak, Radosław Szpak, Kamil Glenc

Wychylylybymy - Salon Fryzjerski A&V 2:11 (0:5)

Bramki dla Wychylylybymy: Kamil Pundyk, Patryk Pundyk
Bramki dla Salonu Fryzjerskiego: Sebastian Kapinos 5, Edward Kowalczyk 3, Jacek Trzeciak, Patryk Podstawka, Kamil Łątkowski

Cukiernia Gianni – Limfo-Med 1:4 (0:1)

Bramka dla Cukierni Gianni: Wojciech Grabiniok
Bramki dla Limfo-Med: Roman Kowalczyk 2, Bartosz Trębacz, Michał Zieliński

Zółta kartka: Tomasz Czerny (Cukiernia Gianni)
Czerwona kartka: Mateusz Kocot (Cukiernia Gianni)

Zawodnik meczu: Dawid Kozdęba (Limfo-Med)

Tabela: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, bramki strzelone/stracone, bilans bramkowy)

II liga grupa A

MOW Rudy – PGF Agencja Kredytowa 24 1:4 (1:2)

Bramka dla MOW Rudy: Sebastian Cieciora
Bramki dla Agencji Kredytowej: Dominik Siedlaczek, Tomasz Zieliński, Marcin Strachurski, Mateusz Kondziołka

Zawodnik meczu: Tomasz Zieliński (Agencja Kredytowa)

II liga grupa C

Willa Wiktoria Brenna – Piękny Trawnik 4:2 (2:2)

Bramki dla Willi Wiktoria Brenna: Jakub Moc 2., Michał Krutki 2
Bramki dla Pięknego Trawnika: Adama Walach, Mariusz Kopiec

Naprzód Drewutnia – Stolarnia Lazar 2:1 (0:1)

Bramki dla Naprzodu Drewutnia: Mateusz Gawron 2
Bramka dla Stolarni Lazar: Mateusz Janik

Bruki Trawiński – GTI Auto Spa 5:3 (1:3)

Bramki dla Bruki Trawiński: Dominik Czerepak 2, Mateusz Gąska, Dariusz Żurawik
Bramki dla GTI Auto Spa: Łukasz Musioł, Kamil Nowak, Denis Abramczyk

Żółte kartki: Denis Abramczyk x2 (GTI Auto Spa)
Czerwone kartki: Denis Abramczyk (GTI Auto Spa) - podwójne napomnienie

Zawodnik meczu: Dominik Czerepak (Bruki Trawiński)

Ostrzeżenie METEO dla powiatu raciborskiego

Ostrzeżenie METEO dla powiatu raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
IMGW, fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności6 października 202416:23

Pożar w Pogrzebieniu. Do jednego ze strażaków wezwano pogotowie

Pożar w Pogrzebieniu. Do jednego ze strażaków wezwano pogotowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KP PSP Racibórz
Aktualności6 października 202410:57

Urząd Miasta zleci opracowanie ważnego dokumentu dla planowania przestrzennego

Urząd Miasta zleci opracowanie ważnego dokumentu dla planowania przestrzennego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
red., fot. Robert Ambroziewicz/Sky Fotografia
Sport6 października 202417:32

0
Region:

AKTUALIZACJA. Runda jesienna sezonu 2024/2025 w pełni. W weekend rozegrano kolejne mecze. Emocji nie brakowało. Wiele spotkań zakończyło się naprawdę wysokimi rezultatami. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

Sport6 października 202422:07

Sparta Ziębice zdecydowanie lepsza od RKK AZS Racibórz [FOTO]

Sparta Ziębice zdecydowanie lepsza od RKK AZS Racibórz [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W drugim meczu obecnego sezonu II ligi koszykówki kobiet, RKK AZS Racibórz podejmowało Spartę Ziębice na własnym parkiecie w hali OSiR przy ulicy Łąkowej. Po porażce w pierwszej kolejce, kibice drużyny z Raciborza liczyli na lepszy wynik. Niestety, spotkanie to nie przyniosło przełamania dla podopiecznych duetu trenerskiego Sitek-Witek.