Sport15 listopada 200908:41

Szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo

Szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu 10 kolejki w grupie drugiej II Ligi piłki siatkowej kobiet po niespełna 70 minutach gry drużyna GS UKS Krzanowice wygrała z KS Olimpią Jawor 3:0 (25:21, 25:19, 25:15).

W sobotę 14 listopada na hali w Pietrowicach Wielkich drużyna prowadzona przez Tomasza Kuziaka była lepsza we wszystkich elementach gry i odniosła kolejne zasłużone zwycięstwo. Kibice mogli być zadowoleni z poziomu gry zaprezentowanego przez młode siatkarki UKS Krzanowice. Widać systematyczną pracę, którą dziewczęta wykonują na treningach, ich gra jest coraz dojrzalsza, a momentami również bardzo widowiskowa. Grając ze słabszym przeciwnikiem dziewczęta potrafiły zagrać kilkanaście skutecznych kombinacyjnych akcji w ataku, dobrze również funkcjonował krzanowicki blok. Jeśli poprawią jeszcze grę na przyjęciu i będą unikać strat punktów w seriach to mają szansę na walkę o miejsce w czołówce ligi, czego im serdecznie życzymy. Cieszy coraz lepsza gra rozgrywającej Julki Siedlok, a nade wszystko postępy jakie w krótkim czasie zrobiła środkowa bloku Agnieszka Breitschedel i oby tak dalej. Pozostałe dziewczęta potwierdziły to. że sporo już umieją i przy utrzymaniu pełnej koncentracji są w stanie powalczyć z każdą drużyną w lidze.

- Wygraliśmy ważny mecz z niżej notowaną drużyna z Jawora. Trochę nerwowo zrobiło się w pierwszym secie kiedy w serii straciliśmy 6 punktów i ze stanu 15:12 zrobiło się 15:18. Wziąłem czas, po którym dziewczęta wróciły do swojej gry. W końcówce pierwszego seta wszystko nam wychodziło i przeciwniczki nie miały nic do powiedzenia. Mierzone zagrywki i atomowe ataki dały nam zwycięstwo. Druga partia zaczęła się bardzo dobrze dla nas. Drużyna wykorzystała wszystko co możliwe i prowadziliśmy 9:1. Ta przewaga trochę uśpiła mój zespół i po kilku minutach było już tylko 14:10. Dobrze, że dziewczęta potrafiły się właściwie skoncentrować i już do końca meczu grały swoje nie dając przeciwniczkom żadnych szans. Cieszę się z takiego zwycięstwa i dobrej gry mojego zespołu, tym bardziej, że za tydzień czeka nas bardzo trudny mecz z liderem w Trzebnicy. Postaramy się powalczyć przynajmniej o punkt - po meczu powiedział trener Tomasz Kuziak.

GS UKS Krzanowice: Magdalena Bahryj, Klaudia Nagler, Aleksandra Baron, Julia Siedlok, Agnieszka Breitschedel, Barbara Otlik, Karolina Daniszewska - libero oraz Weronika Sławik, Magdalena Sławik, Justyna Hońca, Małgorzata Polnik, Magdalena Śmieja. Trener Tomasz Kuziak.
KS Olimpia Jawor: Anna Kulbida, Marta Cependa, Katarzyna Paszczyk, Aleksandra Deptuch, Patrycja Kurek, Beata Filas, Marcelina Wyszzomirska - libero oraz Anna Cześników, Katarzyna Pasternak, Małgorzata Szymczak, Katarzyna Cependa. I trener Lesław Chrzanowski, II trener Wiesław Wiśniowski.

Aktualna tabela grupy drugiej II ligi piłki siatkowej kobiet:
1. MMKS Gaudia Budmel Trzebnica                9  27   27:3 745:574
2. KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice             8  21   22:6 679:583
3. WSH Płomień Sosnowiec                           9  17   21:14 777:711
4. MOSiR II Mysłowice                                  9  15   19:15 764:703
5. GS UKS Krzanowice                                              9  14   17:17 639:699
6. SPS AZS Politechnika Częstochowska          9  14   16:17 733:737
7. Domex AJD Częstochowianka Częstochowa 10 13   16:20 771:853
8. SMS PZPS II Sosnowiec                              9 12   18:21 710:704
9. BKS Aluprof II Bielsko-Biała                        9  9    12:20 710:726
10. Olimpia Jawor                                         9  4      9:25 639:727
11. SMS LO II Opole                                     8  1      5:24 437:587