Sport4 lutego 202222:18

Do pięciu razy sztuka. RKK AZS pokonał Zagłębie Sosnowiec [FOTO i WIDEO]

Do pięciu razy sztuka. RKK AZS pokonał Zagłębie Sosnowiec [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Historia spotkania pomiędzy RKK AZS Racibórz a Zagłębiem Sosnowiec mogłaby posłużyć za dobry materiał na scenariusz filmu. Mecz był przekładany czterokrotnie, z tego aż trzy razy przez ekipę z Sosnowca. Dziś, 4 lutego 2022, udało się go wreszcie rozegrać.

Początek spotkania nie zwiastował jednak dobrego zakończenia dla RKK AZS Racibórz. Podopieczne Marcina Parzonki, choć bardzo się starały, pierwszą kwartę przegrały 15:21. W drugiej gra obu ekip znacząco się wyrównała. Obie drużyny szły praktycznie „łeb w łeb”, ale to raciborzanki przechyliły szalę zwycięstwa w tej partii na swą stronę. Wygrały 13:12, co dawało wynik do przerwy 28:33.

Druga połowa, a przynajmniej trzecia kwarta, to prawdziwy pokaz koszykarskich umiejętności. Koszykarki RKK przeważały w niemalże każdym aspekcie gry, co przekładało się na kolejne celne rzuty. Ostatecznie kwarta ta zakończyła się rezultatem 26:14, a w całym spotkaniu wynik brzmiał 54:47.

W ostatniej kwarcie, raciborzanki zadbały o sporą dozę napięcia i emocji. Ponownie lepszy okazał się Sosnowiec, który choć kwartę numer cztery wygrał, w stosunku 12:17, to jednak ekipie Zagłębia zabrakło nieco skuteczności. Ostatecznie mecz ten zakończył się rezultatem 66:64 dla RKK. Zespół z Raciborza pokazał w ten sposób, że psychologiczne gierki w postaci przekładania meczów w ostatnim momencie nie zawsze muszą przynieść zamierzony skutek.

RKK AZS Racibórz – Zagłębie Sosnowiec 66:64 (15:21; 13:12; 26:14; 12:17)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: A. Botorek 6, Z. Stęc 16, A. Lewoń-Szczansny 17, W. Jacków, J. Karwot 19, K. Chuda 6, A. Bogusz 0, Z. Niżborska 0, M. Opiatowska 0, A. Kucza 2, K. Bugajska.

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl