Sport16 maja 201000:29

Mini Liga Trampkarzy na Orliku

Mini Liga Trampkarzy na Orliku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotę na Orliku przy Gimnazjum nr 3 przy ul. Żorskiej ruszyła Mini Liga Trampkarzy. Występują w niej zawodniczy i zawodniczki z  rocznika 1999 i młodsi. Organizatorem jest KP Unia Racibórz. Klub otrzymał na ten cel dotację od Urzędu Miasta.

Kolejka I

Spotkanie pomiędzy zespołami Unia I i Unia II

Pierwszy mecz Ligi Trampkarzy odbył się pomiędzy dwoma drużynami raciborskiej Unii. Zmierzyli się podopieczni Andrzeja Drażyka. Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego badania możliwości przeciwnika. W koncu Liga powstała z myślą o młodych adeptach piłki nożnej, więc przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę. Wynik schodził na dalszy plan. Młodzi piłkarze obu drużyn rozgrywali piłkę większość czasu w środkowej strefie boiska, aż do momentu kiedy jeden z graczy Unii I urwał się przeciwnikowi na prawej flance, dograł do Dawida Wicińskiego, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Od tej chwili gracze Unii II ciągle atakowali, próbując doprowadzić do wyrównania. Udało się to dopiero przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Piłkę w siatce wyrównując stan meczu umieścił Łukasz Sobolewski.

Drugi kwadrans spotkania rozgrywał się po myśli Unii II. Piłkę w siatce mocnym strzałem umieścił Marcin Przybyła. Odpowiedź przeciwnika była natychmiastowa. Piłka po strzale jednego z graczy Unii I znalazła się w bramce. Na tym jednak zdobywanie bramek przez młodych graczy Unii się nie zakończyło. Bramkę na 2:3 strzelił Kamil Bordo  grający w drużynie Unii II. Gdy wszyscy myśleli już, że właśnie takim wynikiem zakończy się to spotkanie do wyrównania doprowadził Kamil Kwiecień z Unii I. Ostatecznie mecz ten zakonczył się wynikiem 3:3 (1:1).

Spotkanie pomiędzy UKS „Orlik” (chłpocy)  i Unia III

Kolejnym spotkaniem rozgrywanym w sobotnie przedpołudnie był mecz pomiędzy chłopcami z UKS Orlik, a trzecią drużyną Unii. Jako pierwsi do ataku ruszyli młodzi piłkarze UKS, którzy już po chwili  objęli prowadzenie.  Gracze Unii próbowali co prawda doprowadzić do wyrównania, lecz w zamian tego tracili kolejne bramki. Po kilku kolejnych minutach spotkania było już 4:0. Niedługo przed koncem pierwszego kwadransu gry padła piąta bramka dla UKS.
Po przerwie gracze drużyny prowadzącej kontynuowali strzelanie goli. Unia choć grała dobrze nie potrafiła sforsować obrony przeciwnika. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:0 (5:0)
Bramki zdobywali: Rafał Wilczek (4), Daniel Nadskakulski (3) i Marcin Wilczek (1).

Spotkanie pomiędzy UKS „Orlik” (dziewczyny) i Unia I

Unia I trenera Andrzeja Drażyka rozegrała ten mecz z powodu nieobecności ekipy „Kadry”. Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli młodzi piłkarze Unii. Już po 6. minutach  prowadzili po bramce Dawida Wicińskiego.  Nie minęły dwie minuty, a na 0:2 podwyższył Kamil Kwiecień. Drużyna dziewczyn próbowała zaatakować, lecz ich starania szły na marne. Po kilku chwilach bramkę na 0:3 zdobył Dawid Surmiak, a po kilkunastu sekundach kolejną strzelił Dawid Wicińśki. Mimo usilnych starań dziewcząt z UKS festiwal strzelecki Unii trwał nadal. Swą kolejną bramkę zdobył Dawid Wiciński, a wynik pierwszej połowy na 0:6 ustalił Dawid Kwiecień.

Druga połowa rozpoczęła się od straty gola przez zespół UKS. Swą kolejną bramkę zdobył Dawid Wiciński, a po chwili na 0:8 podwyższył Dawid Kwiecień. Po kilkunastu sekundach gola na 0:9 strzelił Dawid Surmiak. Chłopcy z Unii nadal kontynuowali zdobywanie kolejnych bramek. Na 0:10 trafił Dawid Kwiecień, jednak nie minęła nawet minuta, a ten sam zawodnik trafił na 0:11. Bezpośrednio przed koncem spotkania padł jeszcze jeden gol dla Unii.
Wynik końcowy: 0:12 (0:6)

Spotkanie pomiędzy UKS „Ikar” i Start Pietrowice Wielkie

Ostatnie spotkanie pierwszej kolejki Ligi Trampkarzy odbyło się pomiędzy UKS „Ikar” Racibórz a Startem Pietrowice Wielkie. Młodzi gracze obu drużyn próbowali od pierwszego gwizdka zdobyć prowadzenie. Mimo wielu okazji podbramkowych obu ekip wynik długo pozostawał bezbramkowy. Dopiero niedługo przed końcem pierwszej połowy padła pierwsza bramka dla Pietrowic.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od idealnej sytuacji Startu, lecz piłka kopnięta przez ich zawodnika minimalnie minęła słupek bramki Ikara. Mlodzi gracze UKS Ikar także mieli okazję by zagrozić bramce pietrowiczan, jednak ich strzały były zbyt słabe. Końcówka meczu należała do graczy Startu. Najpierw podwyższyli na 0:2, by po chwili zadać decydujący cios zdobywając gola na 0:3. Gdy wzystkim wydawało się, że właśnie takim wynikiem zakończy się to spotkanie, zespół Pietrowic strzelił swą czwartą bramkę, po której spotkanie zostało zakończone.