Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport5 listopada 202217:35

Przebudzenie Unii w drugiej połowie [FOTO]

Przebudzenie Unii w drugiej połowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W XIV kolejce IV ligi zespół Unii Racibórz podejmował na boisku przy Zamkowej zespół KS Decor Bełk. Raciborzanie, po dotąd rozegranych meczach byli „czerwoną latarnią” ligi. Przyjezdni plasowali się na piątym miejscu. Różnica punktowa wynosiła dziesięć oczek na korzyść zespołu Bełku. Spotkanie to pokazało jednak, że piłka nożna jest dyscypliną przewrotną.

Na poczynania Unii w pierwszej połowie należałoby spuścić zasłonę milczenia. Unici prezentowali się o wiele słabiej od swego oponenta, co potwierdziły dwa trafienia gości w trakcie pierwszych czterdziestu pięciu minut. Pierwsza odsłona sobotniego pojedynku zakończyła się ostatecznie wynikiem 0:2, co z pewnością nie było po myśli zespołu z Raciborza.

Prezentacja zespołu z Raciborza w drugiej połowie, to całkowite przeciwieństwo tego, co ekipa Unii zaprezentowała przed przerwą. Zespół grał o wiele lepiej, stwarzał okazje, a co najważniejsze wykorzystywał je. Dzięki swej walecznej postawie i charakterowi zdołał wpierw doprowadzić do remisu, a z biegiem czasu nawet przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę.

Unia wygrała, zapisując w ten sposób na swym koncie ważne trzy punkty. Dodatkowo, sobotnie zwycięstwo pozwoliło raciborzanom odbić się od dna tabeli IV ligi. Obecnie zespół Dawida Plizgi plasuje się na czternastym miejscu. Już w przyszłym tygodniu zmierzy się na wyjeździe z rezerwami tyskiego GKS. Czy Unii uda się spędzić przerwę zimową nie na dnie tabeli? Będzie trudno, ale kibice z pewnością wierzą w powodzenie ekipy z Raciborza.

Unia Racibórz sp. z o.o. - KS Decor Bełk 4:2 (0:2)

0:1 Wojciech Rasek 24’
0:2 Piotr Pacholski 31’
1:2 Kamil Szlufarski 50’
2:2 Kamil Szlufarski 66’
3:2 Gabriel Szotek 79’
4:2 Dawid Migus 90+4’

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 marca 202501:17

Unia Racibórz triumfuje w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej [FOTO]

Unia Racibórz triumfuje w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ciepłe, jak na początek marca sobotnie (08.03.) popołudnie w Syryni, rozegrano mecz w ramach XVI kolejki klasy okręgowej. Było to pierwsze spotkanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025. Naprzód Syrynia podejmował na własnym boisku MKS Unię Racibórz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 marca 202508:35

Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim - kolizja, brak kontaktu i pożar

Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim - kolizja, brak kontaktu i pożar - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Oskar Tomeczek, FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Sport9 marca 202519:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za nami weekend pełen emocji sportowych. Grali piłkarze, którzy wznowili rozgrywki po zimowej przerwie. O ciekawe momenty zadbały także siatkarki Krzanowic, siatkarze KS Racibórz oraz szczypiornistki pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 marca 202516:04

Lecisz na wakacje – nie żartuj w ten sposób!

Lecisz na wakacje – nie żartuj w ten sposób! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu
Reklama
Sport9 marca 202513:49

Do tie-breaka zabrakło niewiele. KS Racibórz uległ Dąbrowie Górniczej [FOTO]

Do tie-breaka zabrakło niewiele. KS Racibórz uległ Dąbrowie Górniczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami niezwykle emocjonujące spotkanie, które dostarczyło kibicom siatkówki wielu wrażeń. Hala Arena Rafako w Raciborzu w sobotni, 08.03. wieczór wypełniła się po brzegi, a atmosfera stworzona przez licznie zgromadzoną publiczność stanowiła doskonałe tło dla sportowej rywalizacji. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Klubu Siatkarskiego Racibórz oraz zespołu z Dąbrowy Górniczej, który do tego meczu przystępował w roli faworyta.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.03.2025
6 marca 202521:50

Nasz Racibórz 07.03.2025

Nasz Racibórz 28.02.2025
27 lutego 202519:19

Nasz Racibórz 28.02.2025

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Nasz Racibórz 14.02.2025
14 lutego 202519:07

Nasz Racibórz 14.02.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.