Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja3 lutego 202319:53

Perspektywa zaprasza na koncert zimowy

Perspektywa zaprasza na koncert zimowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

KONCERT ZIMOWY w wykonaniu Zespołu Wokalnego Perspektywa i Orkiestr Henryka Krótkiego odbędzie się 10 lutego (piątek) o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK RDK, ul. Chopina 21.

Na jednej scenie zaprezentują się wokalistki Perspektywy zarówno w występach solowych, duetach oraz w zespole przygotowane przez Joannę Skowyrę przy akompaniamencie Marka Kudera, a także muzycy z Młodzieżowej Orkiestry RCK i Smyczkowej Orkiestry Kameralnej RCK pod batutą Henryka Krótkiego. W programie świąteczne klasyki ubiegłego stulecia oraz współczesne przeboje, w tym muzyka filmowa.

Zespół Wokalny Perspektywa powstał w 2007 roku w Raciborskim Centrum Kultury z inicjatywy Alicji Ploch-Burdy, która prowadziła go przez wiele lat. Obecnym instruktorem jest Joanna Skowyra, za akompaniament odpowiada Marek Kuder. Perspektywa dzieli się na dwie grupy wiekowe: kids i young. W repertuarze zespołu znajdują się polskie i zagraniczne utwory muzyki rozrywkowej.

Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury pod batutą Henryka Krótkiego tworzy młodzież z Raciborza i okolic, m.in. uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Na repertuar składają się evergreeny oraz muzyka w stylu big-bandów, charakterystyczna dla orkiestr dętych.

Smyczkowa Orkiestra Kameralna Raciborskiego Centrum Kultury powstała na przełomie lutego i marca 2016. Składa się głównie z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Repertuar orkiestry to klasyka: Bach, Mozart, Vivaldi, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzyka pop i folk w klasycznych opracowaniach. Orkiestrę również prowadzi Henryk Krótki.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/303326 Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina +

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 lutego 202512:45

Mateusz Mrówka zwycięzcą XIII Biegu Twardziela [FOTO i WIDEO]

Mateusz Mrówka zwycięzcą XIII Biegu Twardziela [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dystans siedmiu kilometrów ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej w lesie Obora mieli do pokonania uczestnicy XIII edycji Biegu Twardziela, który rozegrano dziś, 23.02. Na starcie zameldowało się łącznie 190 biegaczek i biegaczy z Polki i Czech.

red.
Reklama
Aktualności25 lutego 202510:42

Kolizja w Nędzy. Zderzyły się trzy pojazdy

Kolizja w Nędzy. Zderzyły się trzy pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Nędza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 lutego 202500:43

XXII edycja HLPN przeszła do historii [FOTO]

XXII edycja HLPN przeszła do historii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzynaście weekendów, kilkadziesiąt rozegranych spotkań, setki bramek, wiele emocji, radości, a czasem smutku. To wszystko złożyło się na XXII edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej, którą w niedzielny (25.02) wieczór zakończono w hali OSiR Racibórz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Nasz Racibórz 14.02.2025
14 lutego 202519:07

Nasz Racibórz 14.02.2025

Nasz Racibórz 07.02.2025
6 lutego 202519:32

Nasz Racibórz 07.02.2025

Nasz Racibórz 31.01.2025
30 stycznia 202520:04

Nasz Racibórz 31.01.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.