Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja27 lutego 202313:50

Osobowość pełna pasji. Spotkanie z Sylwią Błach

Osobowość pełna pasji. Spotkanie z Sylwią Błach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Książnica przy ulicy Kasprowicza rozpoczyna marzec od spotkania z pełnym pasji, zainteresowań i ciekawości, gościem - Sylwią Błach.

Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. Jej opowiadania pojawiały się w licznych antologiach i czasopismach. Publikuje także w Czechach. Pisze felietony dotyczące niepełnosprawności w magazynie „Integracja”, publikuje artykuły technologiczne na portalu Homodigital.pl – Subiektywnie o technologii, a także publikuje w innych magazynach i na portalach.

Uwielbia występować i dzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami. Często mówi o życiu z niepełnosprawnością ruchową. Jako pracownik fundacji Jedyna Taka organizowała wybory Miss Polski na Wózku, a także pomagała w początkowej fazie organizacji wyborów Miss Świata na Wózku. W 2016 została wybrana jedną z 6 najbardziej inspirujących kobiet na świecie wg Panache Lingerie.

W 2016 była jedną z promotorek akcji „Dotykam-wygrywam” promujących samobadanie piersi i profilaktykę raka piersi. Trafiła na Listę Mocy „100 najbardziej wpływowych Polaków i Polek z niepełnosprawnościami” wg Fundacji Integracja. W 2019 wzięła udział w konferencji organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich, pojawiła się w kalendarzu charytatywnym Fundacji Wózkowicze i pojawiła się na okładce magazynu „Harper’s Bazaar” jako jedna z kobiet wprawiających inne kobiety w ruch.

1 marca, godz. 18.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport23 lutego 202512:45

Mateusz Mrówka zwycięzcą XIII Biegu Twardziela [FOTO i WIDEO]

Mateusz Mrówka zwycięzcą XIII Biegu Twardziela [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dystans siedmiu kilometrów ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej w lesie Obora mieli do pokonania uczestnicy XIII edycji Biegu Twardziela, który rozegrano dziś, 23.02. Na starcie zameldowało się łącznie 190 biegaczek i biegaczy z Polki i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 lutego 202500:43

XXII edycja HLPN przeszła do historii [FOTO]

XXII edycja HLPN przeszła do historii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzynaście weekendów, kilkadziesiąt rozegranych spotkań, setki bramek, wiele emocji, radości, a czasem smutku. To wszystko złożyło się na XXII edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej, którą w niedzielny (25.02) wieczór zakończono w hali OSiR Racibórz.

(greh)
Aktualności25 lutego 202510:42

Kolizja w Nędzy. Zderzyły się trzy pojazdy

Kolizja w Nędzy. Zderzyły się trzy pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Nędza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Nasz Racibórz 14.02.2025
14 lutego 202519:07

Nasz Racibórz 14.02.2025

Nasz Racibórz 07.02.2025
6 lutego 202519:32

Nasz Racibórz 07.02.2025

Nasz Racibórz 31.01.2025
30 stycznia 202520:04

Nasz Racibórz 31.01.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.