Muzyka odnaleziona w świątyni na Ostrogu [FOTO i WIDEO]
Kolejny raciborski koncert w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezione. Wczoraj, 10.09., na Ostrogu wystąpili Michał MOGIŁA - obój oraz Paweł SELIGMAN - organy
W programie koncertu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela znalazły się otwory:
1. Bedřich Antonín Wiedermann - Marsz w stylu Haendla
2. J.S.Bach - Cantate «Ich steh’ mit einem Fuß im Grabe » BWV 156: Sinfonia (organy/obój)
3. Jan Pieterszoon Sweelinck - Fantazja in d (w manierze echa)
4. 1. G. F. Handel - Koncert obojowy g-moll HWV 287 (organy/obój)
5. Carl Philipp Emanuel Bach - Sonata F-dur H. 84, cz. I Allegro
6. Georg F. Haendel - Aria - Lascia ch'io pianga (organy/obój)
7. Feliks Nowowiejski - Medytacja E-dur
8. Niels Wilhelm Gade - Fantazja nt. pieśni Lobe den Herren (Głoś Imię Pana)
9. Felix Mendelssohn-Bartholdy - Pieśń bez słów op. 19 b nr 1 (organy/obój)
10. Jacques-Louis Battmann - Marsz B-dur op. 332 nr 2
Michał MOGIŁA – obój
Pierwszy oboista i solista Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, prezes Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego, dyrektor Artystyczny Lubuskiego Festiwalu Muzycznego, Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie, menedżer kultury. Od 2013 r. jest prezesem Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego i dyrektorem największego w regionie Lubuskiego Festiwalu Muzycznego. Od r 2008 jako solista i kameralista brał udział w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i nie tylko (Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal L. v. Beethovena, Usedomer Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach" -Zakopane, Milano Musica, International Festival of the Aegean, Gdański Festiwal Muzyczny).
Paweł SELIGMAN – organista, pianista, kameralista i pedagog
Ukończył z wyróżnieniem PSM II st. im. I. Paderewskiego w Cieszynie w klasie fortepianu doc. Janusza Seligmana oraz w klasie organów ad. Bogumiły Dunikowskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i ad. Zygmunta Antonika (2005). Odbył szereg warsztatów, kursów mistrzowskich i lekcji otwartych z zakresu gry i improwizacji organowej oraz wykonawstwa muzyki dawnej. W latach 1995-2008 był organistą kościoła św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy. Był również pomysłodawcą i koordynatorem społecznej akcji „Organy dla Brennej Leśnicy”. Od 2008 r. jest organistą kościoła NMP Królowej Polski w Pogórzu k/Skoczowa (diecezja bielsko-żywiecka).
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany