Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja23 maja 202421:52

Warsztaty FlowerBox w raciborskiej bibliotece

Warsztaty FlowerBox w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

„Biblioteka z pasją” nie zwalnia obrotów! Tym razem przy Kasprowicza 12 zorganizowano warsztaty układania kwiatów w pudełku - FlowerBox. W bibliotece zapachniało świeżymi kwiatami a uczestnicy mogli oderwać się od codzienności… kreatywnie!

Na początku prowadząca warsztaty - Alicja Bąkowska, właścicielka kwiaciarni AliArt w Raciborzu omówiła podstawowe zasady pracy z gąbką florystyczną i ogólne zasady tworzenia FlowerBoxów oraz zaprezentowała prawidłowy sposób obcinania kwiatów. Podkreśliła także, że najważniejsze to mieć pomysł a cała reszta to nasza wyobraźnia i kreatywność. W boxach znalazły się m.in. róże, eustoma, margaretki, kawa, goździki, eukaliptus i liście pistacji. Uczestniczki w pełnym skupieniu tworzyły boxy w różnych kształtach i każda trochę inaczej ułożyła kwiaty. Były klasyczne boxy w kształcie koła i boxy w stylu boho z kwiatami o różnej wysokości. Jak się okazało, praca z kwiatami naprawdę relaksuje, ubogaca i nastawia pozytywnie do życia, dlatego prowadząca podsumowała warsztaty słowami Konfucjusza: „Kupuję ryż, żeby przeżyć i kwiaty, żeby mieć po co żyć”.

Przed nami ostatnie przed wakacjami spotkania w ramach projektu „Biblioteka z pasją”. 12 czerwca trenerka mentalna Patrycja Chomiczewska opowie na temat dobrych i złych nawyków, a dzień później odbędzie się spotkanie z dietetyczką Magdaleną Kopel.

Dofinansowano z Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz 2023/2024.

 

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 kwietnia 202509:24

Mieszkańcy Brzezia chcą, by Sosienka pozostała miejska. Ratusz chciał jej sprzedaży

Mieszkańcy Brzezia chcą, by Sosienka pozostała miejska. Ratusz chciał jej sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Mieszkańcy Brzezie zbierają podpisy pod petycją, by wzgórze Sosienka pozostało na mieniu miasta i służyło całej społeczności. To niezwykle ważne miejsce w brzeskim krajobrazie.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 kwietnia 202511:22

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Runda wiosenna na piłkarskich boiskach weszła już na właściwe tory. W miniony weekend rozegrano kolejne spotkania od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Nasz Racibórz 28.03.2025
27 marca 202520:16

Nasz Racibórz 28.03.2025

Nasz Racibórz 21.03.2024
20 marca 202518:23

Nasz Racibórz 21.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.