Kultura w regionie - spotkanie partycypacyjne na Zamku Piastowskim
W środowe przedpołudnie 26 października 2016 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie zespołu eksperckiego, którego tematem była Kultura w kontekście Programu Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego do 2030 Inicjatywa Strategiczna Kierunek Śląskie 3.0. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Fundacją Pracowania Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. W spotkaniu udział wzięli m. in. Marszałek Województwa Śląskiego - Wojciech Saługa, Sekretarz Województwa Śląskiego - Aneta Moczkowska, prezydent Raciborza - Mirosław Lenk oraz wicestarosta raciborski - Marek Kurpis. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
To ostatnie z cyklu spotkań eksperckich, których celem jest przygotowanie założeń do programu rozwoju województwa śląskiego w oparciu o inicjatywę „Kierunek Śląskie 3.0”. Po spotkaniach w Żarkach, Gliwicach, Cieszynie i Bytomiu, tym razem jego uczestnicy rozmawiali na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
„Nasz region ciągle się zmienia i musimy te zmiany nie tylko dostrzec, ale im sprostać. Chcemy słuchać ludzi, czerpać z ich wiedzy i pomysłów. W województwie śląskim kultura ma szansę napędzać jego rozwój, a postindustrialny charakter powoli przechodzi do przeszłości i czas wykrzesać coś świeżego i na nowo opowiedzieć naszą rzeczywistość” – stwierdził marszałek Wojciech Saługa, otwierając spotkanie.
W spotkaniu obok marszałka Saługi uczestniczyli także prezydent Raciborza Mirosław Lenk oraz wicestarosta Powiatu Raciborskiego Marek Kurpis. Wśród ekspertów zaproszonych do dyskusji znaleźli się przedstawiciele samorządów, świata nauki i kultury oraz osoby zarządzające instytucjami kultury w naszym regionie. Warsztaty we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego prowadzi Fu
ndacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. To kolejny etap procesu, który został zapoczątkowany przez m.in. zebranie opinii mieszkańców województwa zarejestrowanych w mobilnym studiu nagrań w ramach akcji „Śląskie. Tu rozmawiamy”. Następnie odbywały się spotkania w czterech subregionach województwa, podczas których eksperci mogli zapoznać się z opinią mieszkańców o tym, jak postrzegają swój region, co chcieliby w nim zmienić i jak wyobrażają sobie jego przyszłość. Na zakończenie cyklu debat eksperckich planowana jest konferencja podsumowująca, podczas której zostaną zaprezentowane zebrane materiały i propozycje. Wypracowane koncepcje zostaną dołączone do Kierunku Śląskie 3.0.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany