Trzeba wsłuchiwać się w to, co wam daje radość. Uczniowie CKZiU nr 2 spotkali się z Jarosławem Czają
Dziś rano w w CKZiU nr 2 "Mechanik" miało miejsce spotkanie uczniów klasy informatycznej z Jarosławem Czają, założycielem i dyrektorem generalnym firmy Future Processing z Gliwic.
Jarosław Czaja jest założycielem i dyrektorem generalnym firmy informatycznej Future Processing z siedzibą w Gliwicach. Zaproszony gość przedstawił uczniom klasy informatycznej w CKZiU nr 2 opcje, jakie pojawiają się przed nimi po zakończeniu szkoły. - Studia są ważne, ale nie dają pełnej możliwości poznania wszystkich zalet programowania. By je dobrze opanować, trzeba samemu programować, kompilować, szukać błędów i debugować. Studia pozwalają tę wiedzę jedynie usystematyzować – powiedział Jarosław Czaja. Po chwili dodał, że choć wiele osób uważa, że praca to tak naprawdę jedynie pogoń za sukcesem, to ci, którzy tak sądzą są w błędzie. Mój początek pracy to robienie tego, co naprawdę lubiłem i lubię nadal.
Jarosław Czaja zachęcał uczniów raciborskiego Mechanika do próbowania wielu rzeczy. Zauważył jednak, że tylko to co ich naprawdę pasjonuje da im szczęście. W innym przypadku pojawi się wahanie, czy jest w ogóle sens robienia danej rzeczy. - Gdy pasja jest silna, to tylko ułatwia rozwiązywanie problemów – przekonywał uczniów. Jarosław Czaja stwierdził, że w jego firmie istnieją spore możliwości rozwoju, nie tylko zawodowego, przedstawił od czego sam zaczynał swą przygodę z programowaniem, oraz przedstawił pokrótce główne założenia realizowanych obecnie projektów. Jednym z nich jest projekt związany z obrazowaniem, które ma polepszyć leczenie nowotworów.
Uczniowie mieli także okazję do zadania pytań. Jednym z nich było zapytanie, o to, jak przy zatrudnianiu nowego pracownika firma spogląda na posiadane certyfikaty. Jarosław Czaja odpowiedział rzeczowo, że myślenie tylko o certyfikatach w samych sobie jest niezbyt dobrym rozwiązaniem. - Lepiej mieć w firmie dobrego programistę bez certyfikatów, niż słabego z kilkoma dokumentami poświadczającymi udział w kursach. Na zakończenie gość Mechanika dodał, że jeśli uczniowie będą w przyszłości dobrzy w tym co robią, to będą mogli przebierać w ofertach pracy.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany