Nauczyciele SP 1 na warsztatach w Centrum Nauki Kopernik
KMO to Kluby Młodych Odkrywców - jest ich w kraju już ponad 600 i zrzeszają pasjonatów w postaci prowadzących i ich podopiecznych, chcących w niekonwencjonalny sposób zgłębiać i odkrywać tajniki nauki i techniki. Kluby działają także na Ukrainie, na Białorusi, na Litwie i w Gruzji.
Tegoroczne Forum przygotowano w sposób niezwykle profesjonalny, do czego zresztą zdążyli przyzwyczaić uczestników koordynatorzy CNK. Uczestniczyło w nim 200 opiekunów klubowych z terenu Polski, Ukrainy i Gruzji. W trakcie jego trwania zorganizowano szereg wykładów oraz warsztatów teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez specjalistów, naukowców (fizyków, przyrodników, astronomów), ale także menedżerów - m.in. prezesa polskiego oddziału firmy Boeing, prezesa Polsko-Amerykańskiej fundacji Wolności, dyrektor rozwoju CNK na temat fundraisingu czy Seeme Bansal - dyrektora Boston Consulting Group Indie. Tematyka warsztatów była bardzo różnorodna i wszechstronna.
Tematy niektórych z warsztatów to:
- Sieciowanie w sieci, czyli jak budować relacje
- Kosmos w klubie: jak powstają kratery?
- Konstruktorzy marzeń
- Odrzutowe samochody, czyli w każdym drzemie inżynier
- Wydeptywanie nowych ścieżek edukacyjnych
Nauczyciele z SP 1 wygłosili prelekcję w ramach seminarium "minutki", gdzie jako jedni z 11 prelegentów dzielili się doświadczeniami ze zorganizowanego przez Klub Młodego Noblisty konkursu pt. "Eksperyment w obiektywie".
W tegorocznym forum wzięli udział:
- Sylwia Surma - nauczyciel przyrody,
- Sabina Chodenko - nauczyciel matematyki,
- Adam Szramowski - nauczyciel plastyki i techniki.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.